Milli Savunma Bakanlığı HKK, DKK ve KKK memur alım ilanı! Kadrolar ve başvuru şartları...

Milli Savunma Bakanlığı, Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde farklı kadrolar istihdam edilmek üzere memur alımı yapılıyor.

Milli Savunma Bakanlığı HKK, DKK ve KKK memur alım ilanı! Kadrolar ve başvuru şartları...
Milli Savunma Bakanlığı HKK, DKK ve KKK memur alım ilanı! Kadrolar ve başvuru şartları...
GİRİŞ 12.01.2021 21:11 GÜNCELLEME 12.01.2021 21:11

Milli Savunma Bakanlığı memur alım ilanı yayımladı. İlana göre Kuvvet Komutanlıkları ve Milli Savunma Üniversitesinde farklı kadrolar istihdam edilmek üzere memur alımı yapılıyor. Alımlar KPSS Puanına göre Lise, Ön Lisans ve Lisans mezunu seviyesinde yapılacak. Başvurular ise https://personeltemin.msb.gov.tr İnternet adresinden 30 Aralık 2020- 31 Ocak 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Peki MSB hangi kadrolara memur alımı yapıyor?

 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Kadroları

 

KKK bünyesine 2 Bilgisayar Mühendisi, 1 Endüstri Mühendisi, 1 Psikolog ve 1 Elektronik Teknisyeni alacak.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alım Kadroları

HKK 4 kişilik kadro ile 1 Grafiker, 1 Psikolog, 1 Sıhhi Tesisat teknisyeni ve 1 Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni alımı yapacak.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Memur Alımı Kadroları

DKK bünyesiine, 1 İş Güvenliği Uzmanu Mühendisi, 1 Elektrik Mühendisi, 1 Çevre Mühendisi, 1 Gıda Mühendisi ve 1 Dava İşi Uzmanı alımı yapılacak.

MSÜ Açıktan Memur Alım Kadroları

Harita Genel Müdürlüğü Açıktan Memur Alım Kadroları

BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48'inci maddesindeki genel şartları taşımak, 

  • Nitelik tablosunda (Tablo-2) bulunan her bir kadro unvanı için belirlenen niteliklere sahip olmak, (Eşdeğer bölümler kabul edilmeyecektir.) 

  • Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM) tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (KPSS) puan almış olmak, 

  • Erkek adaylar için, sınavın yapıldığı tarih itibarıyla askerlik durumu bakımından; askerlikle ilişkisi bulunmamak, 

  • Süresi içinde başvurmuş ve başvuru belgesi ile birlikte istenen belge ve bilgileri vermiş bulunmak,

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Çevrimiçi (online) ön başvurular, 30 Aralık 2020-31 Ocak 2021 tarihleri arasında https://personeltemin.msb.gov.tr adresi üzerinden yapılacaktır.

NOT: Genel ağ (İnternet) ortamı dışında dilekçe, mektup, posta vb. yöntemlerle yapılacak ön başvurular kabul edilmeyecek, bu dilekçelere cevap verilmeyecek ve işlem yapılmayacaktır. 

Adaylar, https://personeltemin.msb.gov.tr sitesine girerek e-devlet şifresi ile başvuru ekranını açacaktır. Ardından başvuru sihirbazını kullanarak ilerleyip, tüm aşamaları tamamlayarak Tercih Yap ekranına yönlendirilecek buradan ilgili Alımı tıklayarak tercih yapacaktır. Tercih işlemini tamamladıktan sonra “Tercihlerimi Göster” butonuna tıklayarak tercihlerini kontrol edecektir. Tercihlerim sayfasında yer alan tercihler adayın kayıtlı tercihleri olup aday ayrıca bir kaydetme işlemi yapmayacaktır. Ön başvurusu kabul edilen adayların isim listesi ile sözlü sınav tarihi ve yeri https://personeltemin.msb.gov.tr adresinde tebliğ niteliğinde yayımlanacaktır. Ayrıca T.C. Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesaplarında ön başvuru sonuçlarının açıklandığına dair duyuru yayımlanacaktır. 

Sınavı kazananlardan başvuru belgelerinde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılır ve atamaları yapılmaz. Bu kişilerin atamaları yapılmış olsa dahi işlemleri iptal edilir.

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan: 2023'e kadar 150 yer altı barajını tamamlamayı hedefliyoruz
MİLGEM Projesi'nin 5'inci gemisi İstanbul (F-515) Fırkateyni'nin denize iniş töreni!