Erbaş: Hain planları bir kez daha şiddetle telin ediyorum

İsrailli mühendislerin İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’ya baskın yaparak ölçüm yapmalarına tepki gösteren Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, “Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları ve hain planları bir kez daha şiddetle telin ediyorum” dedi.

Erbaş: Hain planları bir kez daha şiddetle telin ediyorum
Erbaş: Hain planları bir kez daha şiddetle telin ediyorum
GİRİŞ 14.01.2021 18:57 GÜNCELLEME 14.01.2021 18:57
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Filistinli Alimler Birliği’nin İsrailli mühendislerden oluşan bir ekibin, Harem-i Şerif'e baskın düzenleyerek İsrail polisi eşliğinde Mescid-i Aksa’da ölçüm yapmasına tepki göstermek üzere düzenlediği online toplantıya katıldı. Diyanet İşleri Başkanı Erbaş konuşmasında, barbarca tavırlarından vazgeçmeyen işgalcilerin, mühendis kimliğiyle ve askerler eşliğinde yine Mescid-i Aksa’nın harim-i ismetini ihlal ettiklerini söyledi.

Erbaş, işgalcilerin kendilerince Mescid-i Aksa’yı mekansal olarak bölmenin çalışmasını yaptıklarını ifade ederek, “Tarihi eserleri yok ederek Mescidin hafızasını yok etmek, geçmişle bağını koparmak istiyorlar. Bu girişimler, esasında Mescid-i Aksa’yı yıkma çalışmasıdır. Zaten kazı çalışmalarıyla söz konusu hain plan gerçekleştirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

“Zulme sessiz kalanlar, insanlığın vicdanında ilelebet mahkum olacaktır”

“Mescid-i Aksa’ya yapılan saldırıları ve hain planları bir kez daha şiddetle telin ediyorum” diyen Başkan Erbaş, sözlerine şöyle devam etti:

“Görüyoruz ki, zalimler insanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayarak kötülüklerine devam etmektedir. Kadim coğrafyanın birlikte yaşama kültürüne, insanlığın huzuruna, barış ve güvenliğine de kastetmektedir. Bunun için, Peygamberler diyarına, insanlığın ortak mirasına, Mescid-i Aksa’ya yapılan tecavüz karşısında; bütün din ve inanç mensuplarını gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyorum. Vicdan sahiplerini, insan hak ve onuruna saygı duyanları seslerini yükseltmeye davet ediyorum. Aksi halde zulme sessiz kalanlar da tarih karşısında ve insanlığın vicdanında ilelebet mahkum olacaktır.”

“Zalimler sebep oldukları kaos ve anarşinin içinde helak olacaklardır”

Başkan Erbaş, masum Filistinlilerin özgürlük mücadelesinde galip geleceklerini, işgalcilerin ise kesinlikle mağlup olacaklarını vurgulayarak, “Zalimler sebep oldukları kaos ve anarşinin içinde helak olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Filistin’i, Kudüs’ü, Mescid-i Aksa’yı işgal edenlerin insaf, vicdan, hukuk, insan hakları gibi değerlerin hiçbirini umursamadıklarının artık kesinleştiğinin altını çizen Erbaş, “Bu noktada yegane çözüm; ümmetin bir araya gelerek zulme ve işgale engel olmasıdır. Dolayısıyla yeryüzündeki bütün Müslümanlar olarak ümmet bilinciyle iman kardeşliğimizi pekiştirelim. Zorlukları hep beraber aşmanın çarelerini arayalım. Beraberliğimizi zedeleyen ve gücümüzü zayıflatan fitnelere fırsat vermeyelim. Coğrafyamızı kan ve gözyaşı diyarına çeviren zalimlere engel olalım” diye konuştu.

Başkan Erbaş, Türkiye’nin Filistin halkına verdiği desteği hatırlatarak, “Ülkemiz, Diyanet İşleri Başkanlığımız ve aziz milletimiz her zaman Mescid-i Aksa’nın muhafızlığını yapan Filistinli kardeşlerimizin yanındadır, yanında olmaya ve her türlü desteği vermeye devam edecektir" dedi.

Toplantıya Filistinli Alimler Birliği Başkanı Dr. Newaf Takruri, Uluslararası Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Dr. Ali Al-Karadağı, Sudanlı Müslüman Alimler Rabıtası Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhammed Abdulkerim, Mescid-i Aksa İmam Hatibi Şeyh İkrime Sabri başta olmak üzere İslam ülkelerinden 70 temsilci katıldı.

ETİKETLER
açıklama
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Cengiz HAAANNÑ... 1 hafta önce Şikayet Et
  HOCA DOĞRU SÖYLEMİŞ SOYLEMESINEDE 10 BİN IHAMIZ 10 BİN SIHAMIZ. 5 BİN SAVAŞ UÇAĞI. 10 BİN TANK. 30 BİN ZIRHLI PERSONEL TAŞIYICI YAPTIĞIMIZ DİKKAT DİYORUM. DİKKAT SAAT BİLE DEMİYORUM. İSRAİL DONUNA KAÇIRIR. BİRAZDA BU YÖNE ODAKLANSAK diyorum. ARTI ÇEŞİT ÇEŞİT FÜZE. HELIKOPTER ARTI PİRİ REİS GİBİ DÜNYANIN EN GÜÇLÜ DONANMASI.İşte O ZAMAN GÖR GUMBURTUYU.BORUMUZ DÜNYADA CENGIZHAN. GİBİ ÖTER. SÖZE BAKMIYOR DÜNYA HALKİ. GÜCE BAKIYOR.ONUN İÇİN EKSİK YÖNLERİMİZI maddi ve manevi AÇIDAN GÖRÜP GİDERMELİYİZ ABİCİĞİM. DERİM.
  Cevapla
 • isim memo 1 hafta önce Şikayet Et
  Rabbim(cc)bu zalim kavmi kabemizi yikmak isteyen ebrehe kavmini ebabiller ile perisan ettiğin gibi mescidi Aksamiza el uzatan zalimleri yapilan dualar hürmetine perişan eyle yalvariyoruz RABBİM Selametle...
  Cevapla
 • Selim 1 hafta önce Şikayet Et
  Kininizle GEBERİN!
  Cevapla
 • Abdullah Burak 1 hafta önce Şikayet Et
  mescid-i aksayı mutlaka kurtulmalıyız. yavaş yavaş elden gidiyor gibi. bizden başka ehemmiyet verende yok.
  Cevapla
 • ALP 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah'ın Gazabı onların ve destekçilerinin üzerine olsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP Esenyurt İlçe Eşbaşkanları gözaltına alındı
Koronavirüsün mutasyonu ilk kez görüntülendi