Dünya matematik şampiyonu Hakkari'den çıktı

Hakkari’deki Şehit Selahattin İlköğretim Okulu 2/D sınıfı öğrencilerinden 8 yaşındaki Yusuf Eymen Velieceoğlu, 2 bin 557 öğrenci arasında öğretmen gözetiminde yapılan Kanada Merkezli Caribou Matematik Organizasyonunda tüm soruları yanıtlayarak dünya şampiyonu oldu.

Dünya matematik şampiyonu Hakkari'den çıktı
Dünya matematik şampiyonu Hakkari'den çıktı
GİRİŞ 15.01.2021 16:28 GÜNCELLEME 15.01.2021 16:29
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Yusuf Eymen Velieceoğlu, öğretmeninin kendisine bir sınav olduğunu belirterek, “Babama sordum ve katıldım. Bütün soruları doğru cevapladım ve dünya birincisi oldum” dedi.

Baba Orhan Velieceoğlu ise öğretmen ve okul yönetiminin desteğini hep yanlarında gördüklerini belirterek, “Bizde veli olarak elimizde gelen gayreti sarf etmeye çalıştık. Matematik konusunda çok iyi, biz de kendisine destek sağlayınca bu başarıyı elde etti. Öğretmeni bir yarışma olduğunu bize söyledi. Bizde memnuniyetle katıldık. Bu başarıyı okulumuza ve Hakkari'ye yaşattığı için çok mutluyuz. Kendisi ile gurur duyuyoruz” ifadelerini kullandı.

Yusuf'un öğretmeni Recep Sevmiş de, sınavı öğrenince Yusuf'un katılmasını istediğini söyleyerek, “Yusuf matematik derslerinde çok başarılı. Özel bir çocuk. Sınava katıldığında gerekli başarıyı göstereceğinden çok emindik. Çok güzel bir başarı yakaladı. İnşallah tüm çocuklar bu başarıyı yakalar” diye konuştu.

Okul Müdür Yardımcıları Orhan Korkmaz ve Rahmi Orhan da, dünya şampiyonu olan öğrencileri Yusuf'u kutlayarak başarıların devamını diledi.

Yusuf'a çiçek takdim eden ve bugünde doğum günü olduğunu söyleyen Korkmaz, “Dünya çapında 2 bin 557 öğrenci arasında öğretmen gözetiminde yapılan Kanada Merkezli Caribou Matematik Organizasyonunda tüm soruları yanıtlayarak şampiyon olmuştur” şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 31
 • İMDAAAT! 1 ay önce Şikayet Et
  Çağımızın en büyük belası, sınırsız bilgisayar oyunları ve sosyal medya platformlarıdır. Savunmasız kalan neslimizi sinsice esir alıyor, en kötüsü de insanlığımızı kaybediyoruz ama devlet dahil hiç kimse yardım etmiyor. MEDET YA HU!
  Cevapla
 • Vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  Aman dikkat edin. Bilgisayar oyunlarına alışmasın, yoksa bu rüya biter kâbus başlar.
  Cevapla
 • Ferdi 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH daim eylesin.İmkan verilse ülkemizin en ücra yerinde ne cevher çocuklarımız var.
  Cevapla
 • nimet 1 ay önce Şikayet Et
  Maşallah. ALLAH C.C vatan ve millete hayırlı evlat eylesin inşallah.
  Cevapla
 • 01adana 1 ay önce Şikayet Et
  helal ola sana aslan goç almadan gelme
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Galatasaray'dan TFF'ye çıkarma!
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ECOBANK çağrısı