Türkiye'nin konuştuğu altın keşfi ile ilgili yeni gelişme!

Gübretaş'ın Bilecik'teki Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu tarafından da teyit edildi.

GİRİŞ 20.01.2021 08:44 GÜNCELLEME 20.01.2021 09:16
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Gübretaş'ın Söğüt Altın Madeni Projesi ile ilgili kamuoyu ile paylaştığı bilgiler Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) tarafından da teyit edildi.

Gübretaş 3.5 milyon onsluk altın keşfi yapmış ve parasal değerinin 6 milyar dolar olduğunu duyurmuştu.

KAP'A BİLGİLENDİRME YAPILDI

Şirket'ten konu ile ilgili KAP'a yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

"Bilindiği üzere Şirketimizin 07.12.2020 tarihli KAP  açıklamasında, Şirketimize ait Bilecik ili Söğüt ilçesinde bulunan 82050 nolu ruhsat kapsamı maden sahası ile ilgili verilerin bağımsız  bir değerlendirme şirketince değerlendirilerek uluslararası  standartlara göre raporlanması konusundaki çalışmalar hakkında bilgi  verilmiş ve bu çalışmalar kapsamında hazırlanan maden kaynak ve rezerv  tahmin sonuçlarına ilişkin açıklama kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Yine aynı açıklamada, bahsi geçen çalışmaların Türkiye Ulusal Maden Kaynak ve Rezerv Raporlama Komisyonu (UMREK) standartlarına  uygun olarak, UMREK tarafından yetkilendirilen yetkin kişilerce  değerlendirilmesi ve UMREK Koduna uygun raporun hazırlanması sürecinin  de devam ettiği bildirilmişti.

TEYİT EDİLDİ

Halihazırda UMREK yetkin kişilerince yapılan çalışmalar  tamamlanmış olup Şirketimizce 07.12.2020 tarihinde kamuoyu ile  paylaşılan maden kaynak ve rezervine ilişkin tüm bilgiler UMREK yetkin  kişilerince de teyit edilmiştir. Bu kapsamda yetkin kişilerce  onaylanan UMREK tablosu ekte kamuoyunun bilgilerine sunulmaktadır.

Şirketimizce yapılan muhtelif açıklamalarda da ifade edildiği  üzere, Şirketimizce işletilmesi kararlaştırılan Söğüt Altın Madeni Projesine ilişkin teknik çalışmalar sürmekte olup,  gelişmeler kamuoyu  ile paylaşılacaktır."

YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Bozkurt 6 ay önce Şikayet Et
  Zenginin altını fakirin çenesini yorar.
  Cevapla
 • Hasanoglu34 6 ay önce Şikayet Et
  Ormanın içine villa yapıp sonra ormanlar altın nadenlerine peşkeş cekiliyor diyenlere yine iş cıkdı desenize
  Cevapla
 • Efendişçi 6 ay önce Şikayet Et
  Asgari ücret 5bin olacakmı?
  Cevapla
 • Ultra Efendi 6 ay önce Şikayet Et
  olmayacak olmamalı da. ha çok da zor değil asgari ücret 5bin yaparsın ertesi gün tüm işverenler personel gideri maliyetlerini bahane ederek marketteki tüm ürünlere fırıncı ekmeğe çiftçi kendi ürününe vs. zam yapar sonuçta 2500lük asgarı ücretle aldığın sebze meyve ekmek kılık kıyafet vb. hiç ürün için alım gücün değişmez. rakamlara değil alım gücüne bakın.
  Cevapla
 • Tuzla 6 ay önce Şikayet Et
  Peki sen besbin dolarlık iş yapican mi?
  Cevapla
 • Engin 6 ay önce Şikayet Et
  Yok olmayacak
  Cevapla
 • adil 6 ay önce Şikayet Et
  Altın rezervi turkiyede var dere yataklarını .arayın damarlar ortalarda görüküyor adamlar fotograflıyor you tube .larda geziyor . yetkililer uyumayın
  Cevapla
 • MRT 6 ay önce Şikayet Et
  Youtube videolarına inanan saf arkadaşım benim sende iyi ki varsın :)
  Cevapla
 • Bircihan 6 ay önce Şikayet Et
  Hatırlarmısınız bilmen dirilis ertuğrul da maden ustası vardı altın çıkarıyordu bilecik civarında geçiyordu olay aklıma o geldi
  Cevapla
 • Serhat 6 ay önce Şikayet Et
  Hacaturyan usta Adamlar diriliste adresi vermisti zaten
  Cevapla
 • uzunoğlu 6 ay önce Şikayet Et
  bende onu diyecektim senin yazdığını görünce gerek kalmadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Beşiktaş, Ghezzal'le anlaştı! 3+1 yıllık anlaşma
4. dalga kapıda! Delta varyantı ve bayram etkisi (23 Temmuz 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)