HDP'nin acısı hala aynı! Hendeklere gömülen teröristleri andılar

Türkiye'nin teröristleri Afrin'den temizlemek için başlattığı Zeytin Dalı Harekatı'nın 3. yılında HDP, yayınladığı genelge ile operasyonun acısını bir kez daha yaşadı.

HDP'nin acısı hala aynı! Hendeklere gömülen teröristleri andılar
HDP'nin acısı hala aynı! Hendeklere gömülen teröristleri andılar
GİRİŞ 20.01.2021 15:48 GÜNCELLEME 20.01.2021 15:48
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK), Suriye topraklarında yer alan Afrin'in terör örgütü YPG/PKK'nın işgalinden kurtarılması için başlattığı harekatın 3'üncü yılı.

TSK ve SMO askerlerinin katıldığı Zeytin Dalı Harekatı, zorlu arazi ve kış şartlarında yıllardır Afrin'e bomba tuzaklayan 8 ila 10 bin teröriste karşı kararlılıkla yürütüldü.

Afrin ilçe merkezinin terörden temizlenmesiyle operasyon tamamlanıp binlerce terörist ölürken, 6 belde merkezi, 282 köy, 6 köy altı yerleşim, stratejik 23 dağ ve tepe, 1 baraj, 50 stratejik nokta TSK ve SMO'nun kontrolüne girdi.

HDP'NİN ACISI HALA AYNI
Türkiye'nin yardımıyla Afrin, bölge halkı için yaşanılacak yeni bir yerleşim birimine dönüşürken HDP, Afrin'de ölen YPG'li ve PKK'lı teröristlerinin acısını yaşamaya devam ediyor.

HDP, bugün yayınladığı "Afrin’i işgal edenler 3 yıldır halkların yaşamını ve geleceğini talan ediyor" başlıklı genelgesiyle Türkiye'nin teröristleri temizlemek için başlattığı 3 yıl önceki harekatı bir kez daha kınadı.

YORUMLAR 16
 • Misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  yav şimdi bunlara sövsem bunlarda suç duyurusunda bulunsa devlet beni tutuklar ha.ben ne diyim,ne ediyim şimdi bu kansızlara.Allahım sen bize sabır ver,köpekleri saldılar taşları bağladılar bu neydi ki babam başımıza geldi böyle.
  Cevapla
 • bjk 1 yıl önce Şikayet Et
  hepinizin canı cehenneme idam idam idam
  Cevapla
 • Şahit 1 yıl önce Şikayet Et
  oooh ooooh
  Cevapla
 • martli 1 yıl önce Şikayet Et
  hdp de ayni chp gibi bu ülkeye ait parti değildir. hatta parti de degildir.
  Cevapla
 • Çonkaroğlu 1 yıl önce Şikayet Et
  Sayın savcılar ve hakimler hala neden harekete geçmiyorsunuz. adam benim askerimi işgalci gösteriyor. size bu devletin verdiği emeğe harcadığı paraya yazık ya
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Meteoroloji 19 ile uyarı: Kar yağışı ve sağanak! İstanbul'a ilk kar için tarih verildi
İmzalar atıldı! Krizi bitirecek anlaşma! Türkiye'den ilk açıklama