Canan Kaftancıoğlu'na bir kötü haber daha!

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un evinin fotoğraflarının çekilmesine ilişkin “Özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye azmettirme suçundan 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle yeni bir iddianame hazırlandı.

Canan Kaftancıoğlu'na bir kötü haber daha!
Canan Kaftancıoğlu'na bir kötü haber daha!
GİRİŞ 22.01.2021 14:34 GÜNCELLEME 26.01.2021 17:27
Bu Habere 20 Yorum Yapılmış

Cumhuriyet Halk Partisi Üsküdar İlçe Başkası Suat Özçağdaş, Türkiye Cumhuriyeti İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un Kuzguncuk'ta bulunan evinin fotoğraflarını çekmişti. Özçağdaş, çektiği görüntüleri partisinin il başkanı olan Canan Kaftancıoğlu'na attığını ve bu talebi Kaftancıoğlu'nun istediğini söylemişti.

YENİDEN İDDİANAME DÜZENLENDİ

İstanbul Anadolu Başsavcılığı, Canan Kaftancıoğlu hakkında 'Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek (azmettirme)' suçundan 6 yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenledi. İddianamede, Fahrettin Altun'un Suat Özçağdaş'ı Canan Kaftancıoğlu azmettirdiği için şikayetçi olduğu, şikayet dilekçesinde bu eylemi gerçekleştirdiğine kanıt olarak şüphelinin şahsi Twitter hesabından yaptığı paylaşımların gösterildiği yer aldı.

'FOTOĞRAF ÇEKMESİNİ BEN SÖYLEMEDİM'

Şüpheli Canan Kaftancıoğlu, iddianamede yer alan savunmasında ' Suat Özçağdaş'ın siyasi görevi gereği kentteki hukuka aykırı yapılaşmayı kontrol ettiği, Suat Özçağdaş'a evin fotoğraflanması yönünde hiçbir telkinde bulunmadığını, iddiaların asılsız olduğunu ve üzerine atılı suçu kabul etmediğini söyledi.

6 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Fahrettin Altun'un avukatının itirazı üzerine tekrar savcılık tarafından düzenlenen iddianamede şüpheli Canan Kaftancıoğlu'nun Özel hayatın gizliliğini ihlal etmek (azmettirme)' suçundan 6 yıla kadar hapsi isteniyor.

ETİKETLER
chp
YAZDIR
YORUMLAR 20
 • osman 1 ay önce Şikayet Et
  bu kadını fazla ciddiye almayın...
  Cevapla
 • bilirkişi 1 ay önce Şikayet Et
  allahim bu nekadar çirkin bi mahluk
  Cevapla
 • Hasan efendi 1 ay önce Şikayet Et
  Kaftancıoğlu bizi bidon kafalı,göbeğini kaşıyan ve makarnacı olarak görüyor...Bunlar kendilerini aydın olarak görüyor...Bunlar aydınsa ben aydın değilim ben VATANSEVERİM..
  Cevapla
 • Deli Dumrul 1 ay önce Şikayet Et
  Bu ve bunun gibileri hiç bir şey olmaz. Bunlara Hükümet bile bir şey yapamıyor. Biz Kırmızı ışıkta geçsek, cezası bizden önce eve geliyor.
  Cevapla
 • TÜRKİYELİ 1 ay önce Şikayet Et
  Devlet yavaş hareket eder ve not eder biz neler gördük neler meletirler.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan yüz yüze eğitim, tatil ve sınav açıklaması
Erdoğan açıkladı: Meclis'te yeni bir komisyon oluşturuluyor...