Çok mahrem 15 Temmuz itirafları! 'Darbe olacak, izne çıkmayın' talimatı

FETÖ’nün Özel Kuvvetler’deki mahrem imamı M.A. yakalandıktan sonra 15 Temmuz ve örgüte ilişkin önemli itiraflarda bulundu: Darbe girişiminden 2 hafta önce (FETÖ’cü) astsubaylara izne ayrılmayın denildi. İl dışı göreve gideceklere rapor alarak Ankara’da kalmaları talimatı verildi. 14 Temmuz’da ise güvendiğimiz askerlerin isimlerini sorumlumuza verdim.

Çok mahrem 15 Temmuz itirafları! 'Darbe olacak, izne çıkmayın' talimatı
Çok mahrem 15 Temmuz itirafları! 'Darbe olacak, izne çıkmayın' talimatı
GİRİŞ 24.01.2021 08:04 GÜNCELLEME 24.01.2021 08:04
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndaki (ÖKK) FETÖ mahrem yapılanmasının deşifresine yönelik geçtiğimiz günlerde önemli bir operasyon düzenlendi. Ankara Terörle Mücadele ve İstihbarat Şube Müdürlüklerince MİT’le koordineli gerçekleştirilen operasyonda 10 astsubay ile 1 mahrem imam gözaltına alındı. Astsubaylardan 9’unun aktif görevde olduğu belirlendi. Örgütün Özel Kuvvetler yapılanmasında “müdür yardımcısı” pozisyonunda görev yaptığı tespit edilen mahrem imam M.A.’nın, 15 Temmuz’dan sonra Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan ihraç edildiği ortaya çıktı.

2011'DE ÖKK'YA GEÇMİŞ

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen M.A., örgüt içerisindeki faaliyetleri ile 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin önemli itiraflarda bulundu. Örgüte 1993’te girdiğini anlatan M.A., KPSS ve KPDS sınav sorularının verildiği evlerden sorumlu olduğunu söyledi. 2010 KPSS ve 2012 KPDS sorularının kendisine de yemin ettirilip verildiğini itiraf eden M.A., 2011’de Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndaki mahrem yapılanmaya geçtiğini ve astsubaylardan “öğretmen” seviyesinde sorumlu olduğu bilgisini verdi. 2014’te örgüt içinde yükselip “müdür yardımcısı” pozisyonuna geçtiğini söyleyen M.A., bu görevinin darbe girişiminin gerçekleştiği Temmuz ayının sonuna kadar devam ettiğini belirtti.

14 TEMMUZ’DA İSİM VERDİM

M.A., 15 Temmuz’dan 2 hafta önce üstlerinin, sorumlu oldukları astsubayların izne ayrılmaması, il dışına göreve gideceklerin ise rapor alarak Ankara’da kalmaları konusunda talimat verdiğini, kendisinin de bu talimatları sorumlu olduğu astsubaylara ilettiğini aktardı. M.A. darbe girişiminden 1 gün önce yani 14 Temmuz’da güvendiği asker isimlerini üst düzey sorumlusuna verdiğini, astsubayların doğrudan aranabilecekleri konusunda bilgilendirildiğini anlattı. Gece 01.00’dan sonra üstleriyle irtibatlarının koptuğunu söyleyen M.A., tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ZEKAİ PAŞA'YI GÖNDERMEYE ÇALIŞMIŞ

FETÖ’nün mahrem imamı M.A., eski Özel Kuvvetler Komutanı Zekai Aksakallı ile ilgili de önemli itiraflarda bulundu. FETÖ imamı, kendilerinden sorumlu üst düzey elebaşının, Aksakallı hakkında emrindeki astsubaylardan bilgi toplamasını istediğini söyledi. M.A., “Örgüt Zekai Paşa yerine darbe girişimi esnasında tutuklanan Yıldırım Paşayı getirmek için çok uğraştı ama yapamadı” dedi. Operasyonda gözaltına alınan 5 şüpheli astsubay da örgüt bağlantılarını itiraf etti. Adli kontrolle serbest bırakılan şüpheliler 121 FETÖ’cüyü teşhis etti.

YORUMLAR 11
 • Kardeşlerim 3 yıl önce Şikayet Et
  Allah için fetö ile mücadele eden Müslüman kardeşlerime sevği, sayğı ve hürmetlerimi sunarım. Rabbim yâr ve yardımcımız olsun. Allah için durmak yok. Yola devam. Fetöcülerle mücadeleye devam.
  Cevapla
 • gurbetchi 3 yıl önce Şikayet Et
  halen asilmadilar hainler... sözünde durmayan devlet var sürekli.. milletin gazini aldiktan sonra unutuveriyor herseyi..
  Cevapla
 • Karabatak 3 yıl önce Şikayet Et
  Bunların Topunu öyle bir kazınmalıki bir daha fetö ve keöpeklerinin adı anılmasın umumi tuvaletlerin adnı bu köpeklerin isimleri verilsin
  Cevapla
 • nimet 3 yıl önce Şikayet Et
  Bu topraklarda doğup, büyüyüp, okuyup, Devlet in ekmek verdiği kişilerin Devlet ine ve Millet ine İHANET içinde olmaları ve İHANETE DEVAM Etmeleri akıl ile açıklanacak gibi değil.. ALLAH C.C geçmiş nesillerin, bizim ve gelecek nesillerin HAKKINI Dünya da da tez elden sizden alsın inşallah. Bu zihniyetin ve mensuplarının kökünü kurutsun inşallah. AMİN.
  Cevapla
 • Osmanlı torunu 3 yıl önce Şikayet Et
  Arttık şu sağlık alanına 'da bir el atsak fena olmaz. Bu alanda fetö sistemli olarak faliyet yürütüyor. Bırakın doktor hemşire memuru temizlik yapan ve devletin iyilik yapıp kadro verdigi işçi bile fetö ağzı ile hareket ediyor. Ve hatta fetö döneminin idareci yapılan bir çok kişi hala idareci, bu işde pis kokular geliyor.
  Cevapla
 • İste 3 yıl önce Şikayet Et
  Vergi daireleri
  Cevapla
 • İste 3 yıl önce Şikayet Et
  Vergi daireleri
  Cevapla
 • ertuğrul baloğlu 3 yıl önce Şikayet Et
  güçlü delillerin varsa neden ihbarda bulunmuyorsun. herşeyi devletten mi beklememiz gerekiyor?
  Cevapla
 • Mustafa 3 yıl önce Şikayet Et
  MEB de aynı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bu gurur Türkiye'nin! Aksungur Çad hava kuvvetlerinde böyle görüntülendi
Mehmet Şimşek'ten 'enflasyon' çıkışı! Üstüne basa basa söyledi: Adımlar atıldı varacağız..