İçişleri duyurdu! 2 dev operasyon daha...

Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan 4170 personelle "Eren-4 Karlıova-Varto" ve “Eren-5 Bagok” operasyonları başlatıldı.

İçişleri duyurdu! 2 dev operasyon daha...
İçişleri duyurdu! 2 dev operasyon daha...
GİRİŞ 26.01.2021 09:56 GÜNCELLEME 26.01.2021 10:49
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren Bülbül'ün hatırasına ithafen 2021 yılının ilk günlerinde Eren operasyonlarının başlatıldığı hatırlatıldı.

İçişleri Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan açıklamada "Eren-1 Tendürek", "Eren-2 Lice" ve "Eren-3 Ağrı Dağı" operasyonlarının sürdüğü belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

Bölücü terör örgütü mensuplarınca şehit edilen Eren BÜLBÜL’ün aziz hatırasına ithafen İçişleri Bakanlığınca,  2021 yılı ile birlikte EREN OPERASYONLARI başlatılmıştı.

Bu kapsamda EREN-1 TENDÜREK OPERASYONU, EREN-2 LİCE OPERASYONU, EREN-3 AĞRI DAĞI OPERASYONLARI devam ederken;

Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan (1.620) personel [(93) operasyonel tim] ile EREN-4 KARLIOVA-VARTO,
Jandarma Komando, Jandarma Özel Harekat (JÖH), Polis Özel Harekat (PÖH) ve Güvenlik Korucusu timlerinden oluşan (2.550) personel [(145) operasyonel tim] ile EREN-5 BAGOK OPERASYONLARI müşterek olarak  başlatılmıştır.

Yurt içinde terörün tamamen ortadan kaldırılmasına yönelik yürütülen EREN OPERASYONLARI, halkımızın desteği ile İNANÇLI ve KARARLI bir şekilde başarı ile devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Mehmet 2 ay önce Şikayet Et
  Biz güvenlik korucuları araziyi iyi bildiğimiz için bütün operasyonnalara katılıyoruz ama maaşımız yetersiz
  Cevapla
 • Mücahit Çetiner 2 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun İnşaAllah.
  Cevapla
 • Hikmet Fidan 2 ay önce Şikayet Et
  Eren operasyonları ülkemize hayırlı olsun
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İBB'nin 'kumanya' yalanını canlı yayında ifşa etti! Tek tek hesapladı
Taksim camisinin dev avizesi takıldı