Kardeşe beraat ağabeye 15 yıl

Mine Gül ve ağabeyi Tufan Gül ‘tasarlayarak kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyordu.

Kardeşe beraat ağabeye 15 yıl
Kardeşe beraat ağabeye 15 yıl
GİRİŞ 27.01.2021 07:52 GÜNCELLEME 27.01.2021 07:52
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

İstanbul Bahçelievler’de kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği sevgilisi Soner Alkış’ı (26) ağabeyi Tufan Gül ile birlikte öldürdüğü iddiasıyla yargılanan Mine Gül’ün (26) davasında son duruşma görüldü. Bakırköy 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada esas hakkındaki son savunması sorulan tutuklu sanık Tufan Gül, “Kardeşimi ve kendimi korumak amacıyla, şahsı da korkutup kaçmasını sağlamak amacıyla, istemeden korku ve panikle bu olay gerçekleşti. Çok üzgünüm. Bu olayın yaşanmasına sebep olan, kardeşime saldıran, gece vakti evime gelen, evimden çıkmasını istememe rağmen çıkmayan maktulün kendisidir. Olayın faili de maktulü de aynı kişidir” dedi. Diğer tutuklu sanık Mine Gül ise son savunmasında 3 yıldır suçsuz yere yattığını belirterek “Bana saldıran kendisidir. Ağabeyim ya da ben ölebilirdik. Beraatimi ve tahliyemi talep ediyorum” dedi.

MAHKEME İNDİRİM YAPTI

Mahkeme heyeti, Mine Gül hakkında yeterli delil elde edilemediği gerekçesiyle beraatine ve tahliyesine karar verdi. Tufan Gül’ü ise ‘haksız tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 18 yıl hapis cezasına çarptıran heyet, sanığın yargılama safhasındaki davranışlarını lehine indirim sebebi sayarak cezayı 15 yıl hapis cezasına indirdi. Tufan Gül’e ayrıca ‘ruhsatsız silah bulundurma’ suçundan da 10 ay hapis ve 500 TL adli para cezası verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • bahr 7 ay önce Şikayet Et
  sevgilisi?... Gayr-ı meşru ilişkinin hesabını da Allah'a verirsiniz artık.
  Cevapla
 • İlhan GÜR 7 ay önce Şikayet Et
  Allah cc. ün koyduğu haram sınırını aşarsan akıbet böyle felaket olur. Müslümanın sevgilisi değil, nikahlısı - helali olur kardeşim. Keşke bu cezayı delikanlı değil de kız kardeşi alsaydı. Ağabeyinin başını yakmış.
  Cevapla
 • HASAN YÜCEL 7 ay önce Şikayet Et
  Allah kurtarsın kardeşim. Yerinde kim olsa aynı şeyi yapardı. Kardeşlerimizi itin köpeğin eline bırakacak halimiz yok ya. Ceza indirimi daha fazla olabilseydi keşke.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Milyar dolarlık ihracat hedefleniyor! 2023'te devreye giriyor
Okulda dehşete düşüren anlar! Oğluyla kavga eden çocuğa dehşeti yaşattı