Canlı yayında son oy oranlarını açıkladı! Erdoğan ve AK Parti...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal katıldığı canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu. Ünal, son yapılan anketlerde AK Parti'nin oyunun yüzde 40-44 bandında gittiğini söyledi. Ünal ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın oy oranının ise yüzde 52'nin altına düşmediğini açıkladı. Mahir Ünal ayrıca Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi partisi içerisinde beğenirlikte 5. sırada olduğunu da dile getirdi.

GİRİŞ 28.01.2021 17:22 GÜNCELLEME 29.01.2021 15:07
Bu Habere 159 Yorum Yapılmış

AK Partili Mahir Ünal’ın açıklamalarından satır başları şu şekilde:

Şimdi öncelikle bu militan tartışması yeni bir şey değil. Bir takım gayrimeşruluk iddialarının, ötekileştirme iddialarının olduğu, milletin halk oylamasıyla seçilmiş süreci gayri meşru ilan ediyorlar. Mustafa Kemal Atatürk, asıl olan iç cephedir diyor. İç cephe sağlam olduğu sürece bir memleketin yıkılması söz konusu olamaz.

5. Kol faaliyeti dediğimiz şey İspanya savaşı sırasında atfediliyor. Generalin yaptığı propaganda, işgale hazırlığı süreç 5. Kol olarak adlandırılıyor. Kurumların meşrutiyetini tartışmaya açma sürecine 5. Kol diyoruz. Kılıçdaroğlu bu faaliyeti uzunca süredir yürütüyor. Demokrasi dediğimiz şey milletin temsilcileri aracılığı ile yönetmesidir. Milletin seçtiği yönetmeyecek kim yönetecek. Sen nasıl oluyor da seçilmiş meşru hükümeti sorgularsın. Tabi ki cumhurbaşkanından talimat alacaklar. Valiler cumhurbaşkanlığının temsilcisidir. Sözde ifadesini cumhurbaşkanı için kullandılar. Şimdi valilere de militan dediler. Bunun adı iç cepheyi yıkma çalışmasıdır.

İTTİFAK İDDİALARI

Millet ittifakı içerisinde iki partiyi ayrı yere koyuyorum. CHP ile HDP’yi ayrı tarafta, İYİ Parti ile Saadet partisini ayrı tarafa koyuyoruz. Türkiye’nin yanında duran varsa konuşuruz. 

SON ANKETLER

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Parti'nin her ay üç ayrı şekilde ve üç firmaya Türkiye gündemi araştırması yaptırdığını ifade ederek, "2 yıldan beri hiç bir araştırmada, ne cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ne de AK Parti'nin oylarında bir değişiklik oldu. Yani Cumhurbaşkanımızın oyu 52'nin altına düşmedi, AK Parti'nin oyu da 40'ın altına düşmedi. 40-44 bandında AK Parti gidip geliyor. Cumhurbaşkanımız da 51-54 bandında gidip geliyor." bilgisini verdi.

Ünal, bu araştırmalarda performans değerlendirmeleri, toplumsal olaylar ve bunlarla ilgili halkın algısını da sorduklarını bildirerek, "Burada ilginç bir veri var. Kemal Kılıçdaroğlu kendi partisi içerisinde beğenirlikte 5. sırada. Yani aslında bunun da nasıl bir kriz oluşturduğunu düşünmek lazım. Cumhurbaşkanımızın oyu yüzde 52, AK Parti'nin oyu da 42,1 en son yapılan araştırmada." dedi.

YORUMLAR 159
  • burak 1 ay önce Şikayet Et
    bu iktidar aç kalmaktan korkan, rızkı vereni tanımayan, cebini düşünen bencillere, maddi çıkarlarını ihtiras edinmiş şahıslara, vatanı ve mileti düşman gören ruhunu şeytana satmış habis ruhlu muhteris muhalefet liderlerine kurban edilmemeli. akp yine en çok oy oranına sahip parti olmalı. reis tekrar yüzde ellinin üzerinde oy almalı. bunun mücadelesi verilmeli.
    Cevapla
  • oğuz 1 ay önce Şikayet Et
    sayın ünal rüya görüyorsunuz rüya.karanlıkta korkanın bağırması gibi.getirin sandığı görün o zaman oyunuz yüzde kaça düşmüş.
    Cevapla
  • kayseri38 1 ay önce Şikayet Et
    hiçte öyle gözükmüyor mahir abeyy
    Cevapla
  • adil 1 ay önce Şikayet Et
    Allah kabul etsin. Hadi yarın seçim yapalım,güven tazeleyelim
    Cevapla
  • Erkan 1 ay önce Şikayet Et
    Erdoğan bugün bağımsız dahi çıksa ceketini koysa yüzde 65-67 alır kanaatim.
    Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli 'canavar' deyip çok sert tepki gösterdi: Bu yaratığa tahammülümüz yok
 (07 Mart 2021 Günün Önemli Gelişmeleri)