İzmir'de korkutan depremler! 6. kez yine şiddetli sallandı

Ege Denizi bugün beşik gibi... Sabah saatlerinden itibaren en büyüğü 5,1 olmak üzere 4 deprem meydana geldi. Son olarak saat 16,10'da 4.7 büyüklüğünde bir deprem daha oldu.

GİRİŞ 01.02.2021 11:56 GÜNCELLEME 02.02.2021 13:33
Bu Habere 32 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi... İzmir'de saat 08.03 ile 09.34 arasında deprem silsilesi yaşandı. 08.03'te meydana gelen 4,1 büyüklüğündeki depremin ardından en büyüğü 5,1 olan 3 deprem daha meydana geldi. İzmir'in Karaburun açıklarında saat 11.35 sıralarında 5.1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Bugün aynı bölgede 5 deprem daha olmuştu.

Son dakika: İzmir'de korkutan depremler! 6. kez yine şiddetli sallandı

İSTANBUL VE ÇEVRE İLLERDEN DE HİSSEDİLDİ!

Bölge sabah saatlerinden bu yana beşik gibi sallanırken, Karaburun açıklarında oluşan deprem, İstanbul dahil çevre illerden de hissedildi. 

İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.03'te 4,1, saat 08.46'da da 5,1 büyüklüğünde, saat 08.47'de de 4,8 ve saat 09.00'da 4,7 büyüklüklerinde, saat 09.34'te de 4.2 büyüklüğünde ve saat 11.35'te 5.1 büyüklüğünde 6 deprem meydana geldi.

SON  DEPREM 4.7 BÜYÜKLÜĞÜNDE

16.10 Kandilli Rasathanesi'nden yapılan açıklamaya göre, saat 16.10'da Ege Denizi açıklarında 4.7 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Depremin derinliği 9.8 kilometre olarak belirlendi. 

5.1'LİK BİR DEPREM DAHA

11.35: İzmir'in Karaburun açıklarında saat 11.35 sıralarında 5.1 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi. Bugün aynı bölgede 5 deprem daha olmuştu.

09.34: İzmir'de merkez üssü Karaburun olan 4.2 (Mw) büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

09.00: Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 4,7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

08.47: 4,8 büyüklüğünde Karaburun'un 40 km açığında yerin 7 km derinliğinde üçüncü bir deprem oldu.

08.46: 5.1 büyüklüğünde Karaburun'un yine 42 km açığında ve yerin 20 km derinliğinde deprem meydana geldi.

08.03: AFAD'dan yapılan açıklamada İzmir'in Karaburun ilçesinin 42 km açığında yerin 24 km derinliğinde 4.1 büyüklüğünde deprem oldu.

AFAD'DAN İLK AÇIKLAMA

AFAD, İzmir’de yaşanan deprem fırtınasının ardından yaptığı ilk açıklamada "Geçmiş olsun İzmir. Karaburun açıklarında meydana gelen deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" ifadelerini kullandı.

İBRAHİM KALIN: TÜM BİRİMLERİMİZ SEFERBER EDİLMİŞTİR

İzmir’de peş peşe meydana gelen depremin arından Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.

Kalın açıklamasında "İzmir'in Karaburun ilçesinde meydana gelen deprem üzerine ilgili tüm birimlerimiz seferber edilmiştir. Umudumuz can kaybının olmamasıdır. İzmir’e ve ülkemize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

"ŞU DAKİKA İTİBARİ İLE CAN KAYBI YOK"

AA Muhabiri Tezcan İkizler ise bölgeden yaptığı açıklamada "Karaburun, İzmir’e 15 kilometre uzaklıkta bir ilçemiz. Şu dakika itibari ile bir yıkım veya can kaybı olmadığını söyleyebiliriz" dedi.

İZMİR VALİSİ'NDEN DEPREM AÇIKLAMASI

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, AA muhabirine, sabah saatlerindeki depremlerin ardından kent genelinde tarama yapıldığını belirtti.

Vali, şu ana kadar herhangi bir olumsuz durumunun bildirilmediğini kaydetti.

Alandaki taramaların sürdüğünü aktaran Köşger, "Depremlerde şu ana kadar can kaybı ya da hasar bilgisi ulaşmadı. Karaburun başta olmak üzere kent genelinde taramalarımız sürüyor." ifadelerini kullandı.

Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan da depremler sonrası mahallelerde geniş çaplı tarama yaptıklarını, bir yıkım veya can kaybı ile karşılaşmadıklarını belirti.

Erdoğan, ekiplerin alandaki çalışmalara devam ettiğini ifade etti.

Ege Denizi'nde, İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.46'da 5,1, bir dakika sonra 4,8 büyüklüğünde iki deprem kaydedilmişti.

UZMANLARDAN İLK YORUM

Jeolog Okan Tüysüz, "Bunun bir deprem fırtınası olup olmadığı ancak uzun süreli gözlemle söylenebilir. Deprem fırtınalarının özelliği; çok sayıda küçük depremleri bekleriz. Ege'de çok sık gördüğümüz bir olay bu. Bu bir deprem fırtınası mıdır, bunu izlemeden söylemek oldukça zor. Ama görünen o ki aynı bölgede 6,3'lük bir deprem olmuştu 2017 Haziran'ında. Bu etkinliğin devamı olarak düşünülebilir. Bazen yıllar sonra da artçı depremler ortaya çıkabilir." ifadelerini kullandı.

YORUMLAR 32
 • Erdalsilo 3 yıl önce Şikayet Et
  Elektrik bu yüzden kesilecek
  Cevapla
 • Tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bir de bu savaşlar neden hep ortadoğuda oluyor diyenler,ikinci dünya savaşında 10 milyonlarca insan öldü,amerikada kuzey güney savaşı,çin japonya her yerde savaşlar oldu yakın tarih uzaklara gitmeyin,allah insanları birbirine musallat ederek te cezalandırır,en am suresini okuyun
  Cevapla
 • Tokatlı 3 yıl önce Şikayet Et
  İnsanlığın kaderini ezeli ilmiyle yazan,göklerin yerin ve ikisi arasındakilerin rabbi olan allahtır,izmirlinin istanbullunun,amerikalının,ya da singapur da bir dağ köylüsünün ne yapacağını o ezeli ilmiyle bilir ve insanlığın kaderini belirlemiştir,allah unutmaz ve yanılmaz,insanın başına gelen her türlü kötülük kendi elleriyle yaptıklarından ötürüdür,ha bu arada imtihan içinde belalar gelebilir sabrınızın denenmesi için,avrupada deprem olmuyor diyenler tek bela deprem değil,ibretle bakana nezle grip bile bela olabilir,ayrıca ayette ,sakın allahı zalimlerin yaptığından habersiz sanma,onları ancak gözlerin dehşetle döneceği birgüne erteliyor deniyor
  Cevapla
 • kulhakkı 3 yıl önce Şikayet Et
  felaketlerin bize bir ceza olarak gönderilip gönderilmediğini Allah bilir biz bilemeyiz. lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim... biz müslümanlar kendimizi ezdirmeden, davranışımızla etrafımızdakilere örnek olmalıyız... tekrar geçmiş olsun. Yüce Rabbim yardımcımız olsun.
  Cevapla
 • Zafer 3 yıl önce Şikayet Et
  Bayılıyorum böyle yorumlara. Gerçek İslam bu. Keşke hepimiz böyle düşünebilen insanlar olabilsek
  Cevapla
 • Ayşe 3 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemin kendini çok dindar zanneden güzide insanları Rabbim de zaten bu müslüman değil deyip herkesin rızkını kesiyor ya buna ne diyeceksiniz? Hepimizin Tekten geldiğini unutup nasıl Allah’ın yarattıklarına beddua edebiliyorsunuz?Aklım almıyor bu ülkenin cahilligine
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Oğlunu üstüne oturup öldürdü! 154 kiloluk kadından kan donduran cinayet
CHP'de 'Parti Meclisi' için kılıçlar çekildi: İmamoğlu-Özel krizi adım adım yaklaşıyor