Mehmetçik Pakistan'daki 'Atatürk Tatbikatı 2021' için yola çıktı

Türkiye-Pakistan arasında 1998'den beri icra edilen tatbikatla Pakistan ve Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları arasında karşılıklı iş birliği ile müşterek çalışabilirliğin geliştirilmesi amaçlanıyor.

Mehmetçik Pakistan'daki 'Atatürk Tatbikatı 2021' için yola çıktı
Mehmetçik Pakistan'daki 'Atatürk Tatbikatı 2021' için yola çıktı
GİRİŞ 04.02.2021 23:59 GÜNCELLEME 04.02.2021 23:59

Milli Savunma Bakanlığı, Mehmetçiğin Pakistan'daki "Atatürk Tatbikatı 2021"e katılmak için yola çıktığını duyurdu.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Türkiye-Pakistan Ortak Komando ve Özel Kuvvetler Tatbikatı'nın 4-20 Şubat'ta Pakistan'da icra edileceği belirtilerek, şu bilgiler paylaşıldı:

"Tatbikata katılacak Mehmetçiklerimiz Ankara'dan yola çıktı. Tatbikata Türkiye'den Genelkurmay Başkanlığı ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı birlik ve unsurları ile Pakistan Silahlı Kuvvetleri unsurları katılım sağlamaktadır. Atatürk Tatbikatı 2021'in maksadı, Pakistan ve Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları arasında karşılıklı iş birliği ile müşterek çalışabilirliği geliştirmektir."

TÜRKİYE'DE CİNNAH, PAKİSTAN'DA ATATÜRK ADINA DÜZENLENİYOR

Türkiye-Pakistan Ortak Komando ve Özel Kuvvet Tatbikatı, 1998'den itibaren iki ülke arasında dönüşümlü olarak icra ediliyor. Tatbikat, Türkiye'de icra edildiği zaman "Cinnah Tatbikatı", Pakistan'da icra edildiği zaman "Atatürk Tatbikatı" olarak adlandırılıyor."

 

 

ETİKETLER
msb
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Galatasaray'a zirve yarışında ağır darbe!
Yurttan Nisan ayında ilginç kar manzaraları!