Savcı Sayan: Ağrı’dan 2 bin kişi Diyarbakır’a yürüyecek

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, 6. AK Parti Ağrı İl Gençlik Kolları Olağan Kongresi'nde teröre dur demek için Ağrı’dan 2 bin kişi ile birlikte Diyarbakır’a yürüyeceklerini söyledi.

GİRİŞ 08.02.2021 20:35 GÜNCELLEME 08.02.2021 22:18
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Diyarbakır annelerine destek olmak amacıyla Ağrı’dan Diyarbakır’a 200 kadınla birlikte daha önce gittiklerini belirten Başkan Sayan, bu kez 2 bin kişi ile Diyarbakır'a teröre dur demek için gideceklerini söyledi. Sayan konuşmasında, “Bu işi Ağrı’dan başlatalım, model olalım. Kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla birlikte belediye ve il başkanımızla birlikte biz daha önce 200 kadınla birlikte Diyarbakır annelerini ziyaret etmiştik. Bu sefer 2 bin kişi ile yürüyerek Diyarbakır’a gideceğiz. Yürüyerek gideceğiz. Türkiye’ye bunu göstereceğiz” dedi.

Başkan Sayan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daha önce başlatmış olduğu yürüyüşün dış güçlerin baskısı ile yapıldığını ifade ederek, “Kılıçdaroğlu 500 kilometre yürüyor da Ağrı’dan 2 bin kişi Diyarbakır anneleri için yürüyemez mi? Tabii ki de yürür, yürüyeceğiz. Bakın buradan bütün Türkiye’ye sesleniyorum. İlkbahar ve havaların ısınması ile birlikte il başkanımız, belediye başkanlarımız, ilçe başkanlarımız, gençlik kolları başkanımız ve kadın kolları başkanımızla birlikte Ağrı’dan yola çıkarak, 450 kilometreyi aşarak Diyarbakır annelerinin dizinin dibine gideceğiz. Ve haykıracağız, diyeceğiz ki, 'Terörü bitirmeye Ağrı’dan başlıyoruz.' Ondan sonra siz görün bu memleket tadından yenilmez” diye konuştu.

Başkan Sayan: Ağrı’dan 2 bin kişi Diyarbakır’a yürüyecek

Başkan Sayan: Ağrı’dan 2 bin kişi Diyarbakır’a yürüyecek

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 54
 • Kahrolsun PKK 9 ay önce Şikayet Et
  Bu coğrafyada bir kürt çocuğu olarak diyorum ki kahrolsun PKK çekin elinizi bu topraklardan ...
  Cevapla
 • 6161 9 ay önce Şikayet Et
  Kemal Sunal'ın Zübük diye bir filmi var. Bi seyredin derim.
  Cevapla
 • ömer 9 ay önce Şikayet Et
  Helâl olsun Valla, Allah CC yar ve yardımcımız olsun. Hep beraber birliğimizi koruyalım İnşaAllah
  Cevapla
 • Kahraman 9 ay önce Şikayet Et
  Adamın Kralısın seni seviyoruz sayın başkan
  Cevapla
 • Doğan 9 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun böyle KÜRT Asıllı Başkana. Allah muvaffak etsin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Trabzonspor, Kouassi ile prensipte anlaştı!
Türkiye'nin Siber Kalesi: USOM