Sözcü gazetesi yazarından çarpıcı 'PKK' sözleri!

Sözcü gazetesi yazarı Soner Yalçın, bugünkü köşesinde "PKK'nın öteki yüzü" başlıklı çarpıcı bir yazı kaleme aldı. Soner Yalçın yazısında, uyuşturucu ticaretinin PKK terör örgütünü bu zamana kadar ayakta tuttuğunu dile getirdi.

Sözcü gazetesi yazarından çarpıcı 'PKK' sözleri!
Sözcü gazetesi yazarından çarpıcı 'PKK' sözleri!
GİRİŞ 18.02.2021 14:29 GÜNCELLEME 18.02.2021 14:29
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Soner Yalçın yazısında terör örgütü PKK'nın bu kirli ticareti ile ilgili uluslararası kuruluşlar ve ülkelerin bu zamana kadar yaptığı açıklamaları gündeme getirerek çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

İşte Sözcü yazarı Soner Yalçın'ın "PKK'nın öteki yüzü" başlıklı o yazısı; 

Öcalan, “Kürdistan'da Kişilik Sorunu” kitabını yazdı.

“Yeni Kürt insanı” yaratacaktı!

Peki, bu nasıl olacaktı; silahlı mücadeleyle…

Silah hangi parayla alınacaktı?

PKK hangi parayla idame ettirilecekti?

Soruların yanıtı için ben aradan çekileyim; pek güvendikleri ABD'den örnekler yazayım:

ABD Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi/ DEA dedi ki:

-“PKK, eroin üreterek, uyuşturucu tacirlerinin sınır ötesi topraklarından geçen mallardan vergi alarak, Avrupa'da eroin piyasalarının önemli bölümünü kontrol ederek büyük gelir elde ediyor…”

Bir başka raporlarında yönetici Asa Hutchinson, birim şefi Michelle Braun gibi DEA uzmanları dedi ki:

-“PKK, Türk hükümetine karşı terör hareketini desteklemek için eroin üretimi ve kaçakçılığını kullanmaktadır…”

ABD Dışişleri Bakanlığı, Amerikan Senatosu'na sunduğu raporda dedi ki:

-“Avrupa bölümünün alt kısmında PKK etnik Kürt örgütü, uyuşturucu trafiğinde yer alıyor ve hücresel olarak eroin trafiğini yürütüyor…”

ABD Hazine Bakanlığı'ndan Benjamin Freedman ve Matthew Levitt hazırladığı raporda dedi ki:

-“PKK işlenmemiş morfini İran, Afganistan, Pakistan üçgeninden temin edip eroine dönüştürerek Avrupa'ya satışa sunuyor…”

Diğerlerini ekleyeyim:

NELER YAZDILAR

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suç Ofisi/UNODC dedi ki:

-“Orta Asya'daki Afganistan ve diğer ülkelerden Avrupa'ya uyuşturucu kaçakçılığının yıllık 5 milyar dolarlık kazanç sağladığı tahmin ediyor. Bu kazancın yarısı PKK'ya gidiyor…”

Terör uzmanları Yvon Dandurand ve Vivienne Chin tarafından UNODC'a sunulan ‘Terörizm ile Diğer Suç Türleri Arasındaki Bağlantılar' raporu dedi ki:

-“PKK ve Kürt grupları arasındaki işbirliği Sicilya mafya aileleri arasındaki işbirliğine benziyor. PKK uyuşturucu ticaretinin, üretiminden piyasaya satışına kadar her aşamasında yer alan çok katmanlı bir organizasyon…”

Uluslararası polis işbirliği kurumu INTERPOL dedi ki:

-“Avrupa uyuşturucu pazarının yüzde 60 ile 70 arasında PKK kontrolündeydi. 2005 yılından itibaren Avrupa pazarına gelen uyuşturucunun yüzde 80'inde PKK kontrolü bulunmaktadır…”

NATO Takviyeli Ekonomik Komite Raporu dedi ki:

-“Narkotik endüstrisi PKK'nın en kârlı kriminal faaliyetidir. Pakistan'daki uyuşturucunun ham üretiminden, Irak'ta damıtılmasına, sokaklarda pazarlanmasından, uyuşturucunun Avrupa'da vergilendirilmesine kadar örgüt narkotik ticaretin her safhasında yer almaktadır…”

Avrupa Polis Teşkilatı EUROPOL, Avrupa Birliği Terörizm Durumu ve Gidiş Raporu'nda dedi ki:

-“ PKK finansman sağlamak amacıyla Kürt diasporasının yerleştiği birçok Avrupa Birliği ülkesinde uyuşturucu ve insan kaçakçılığı yapıyor…”

OECD bünyesindeki Kara Paranın Aklanmasının Önlenmesine İlişkin Mali Eylem Görev Gücü/ FATF dedi ki:

-“PKK tıpkı Taliban gibi yasadışı uyuşturucu trafiğinden gelir elde ediyor. Uyuşturucunun Türkiye üzerinden Avrupa pazarına ulaştırılmasından vergi alıyor…”

Toparlarsam:

BAGIMLI İNSAN

PKK, Bekaa vadisindeki Baalbek ve Hermen kampında kenevir ve haşhaş ekip, kurduğu laboratuvarlarda uyuşturucu imal ederek başladı bu işlere…

Yakalanan Şemdin Sakık, Öcalan'ın kendisine ‘‘örgütü ayakta tutmak kolay değil, uyuşturucu geliri olmazsa bu kadar insanı nasıl doyuracağız'' dediğini itiraf etti.

Bugün ABD'den AB'ye, NATO'dan BM'ye kadar söyledikleri şudur:

–PKK, uyuşturucu mafyasıdır.

-Uyuşturucu ticareti ve terör ayrılmaz parçadır; terörün bataklığı uyuşturucudur.

PKK uyuşturucu ticaretine yönelik Almanya, Avusturya, Bulgaristan, Danimarka, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Moldova, Norveç, Portekiz, Polonya, Slovenya, Suriye, Yunanistan ve dağılmadan önce Yugoslavya'da 1987-2008 yılları arasında yapılan 92 operasyonda 288 PKK'lı yakalandı…

Sayının az olduğu, çünkü ‘Terörizmin Finansmanının Önlenmesine Dair Uluslararası Sözleşmeye' imza koyan ülkelerin yakalanan uyuşturucu tacirlerini-satıcılarını bir türlü PKK'lı görmek istemediği eleştirileri yapılıyor. Almanya Başsavcılığı açıklaması bunu teyit ediyor:

 -“Avrupa'da yakalanan uyuşturucunun yüzde 80'ini PKK ile bağlantılıdır. PKK, Türkiye ve Kuzey Irak'ta uyuşturucu laboratuvarlarını işleten grup olarak bilinmektedir…”

Türkiye'de ise bugüne kadar PKK'nın uyuşturucu ticari faaliyetlerine karşı 414 operasyon yapıldı. Bin 325 PKK'lı yakalandı.

Sonuca gelirsem:

Uyuşturucu ticaretiyle “yeni Kürt insanı” yaratılabilir mi?

Kafası uyuşmuş, gerçeği göremeyen bağımlı insan yaratılabilir sadece!

ETİKETLER
sözcü gazetesi
YAZDIR
YORUMLAR 71
 • Bayraktar TB-2 1 hafta önce Şikayet Et
  Irak'ın bize 40 yıldır verdiği zarara karşılık Kuzey Irak dağların bittiği yere kadar ilhak edilmelidir. Orası doğal bir kale, Türkiye oraya askeri üsler ve barajlar yaparsa oradan tüm Mezopotamya ve Kafkasyayı rahatça kontrol ederiz. ABD ve AB'ye PKK-YPG teröristlerine verdiği destekten dolayı tazminat davası açılmalı.
  Cevapla
 • dostt birr 1 hafta önce Şikayet Et
  sevgili editörüm öncelikle kandilinizi tebrik eder. yorumlarımı beğenip yayınladığınız için teşekkür ederim.
  Cevapla
 • N. Numan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu yazılanlar zaten bilinen şeyler. T.C. Hükümetleri son 20 yılda PKK nın uyuşturucu trafiğine yaptığı operasyon sonucu piyasa değeri yaklaşık 25 Milyar Dolarlık uyuşturucu yakalayıp imha etmiştir. Bu ticarette Irak’taki ABD li subaylar bile PKK ya göz yummuş/ yol açmıştır. Siz hiç PKK lı veya onlara yakın siyasetçi, tüccar hatta gazeteci içinde hiç Fakir olanı gördünüz mü? Hele de Avrupa’da bulunanlar kırallar gibi saltanat içimde yaşıyorlar. Firari FETÖ cü alçaklar da öyle değil mi? Hepsi de milyon/milyar dolarlık servetle yaşıyorlar. Sonuç : Terörist = Para
  Cevapla
 • dostt birr 1 hafta önce Şikayet Et
  bizim kürt dediğimiz insanlar gerçek müslüman kardeslerimizdirve bu ülkenin vatandaşıdır. biz bu ülkeyi beraber kurduk bizim Kürtler le bir sorunumuz yok.bizim sorunumuz bizi bise düşman edenlerle. Kürtler bile bugün pkk yi lanetlerken hdp ye yeter artık düşün yakamızdan derken hala icimizde hdp pkk seviciler varr. siz Kürtleremi yoksa Türkiye'yi yok etmek isteyenleremi. yardım ediyorsunuz belli oldu. pkk hdp aleyhine konuşma izni çıkmaz .ama reise atıp tutmak serbest. böyle muhalefet olmaz olsun. şu reisin 18 yilda yaptığını 80 yildir.başımıza gelenler birini yapamadı. Allah reise uzun ömür versin..
  Cevapla
 • Abdullah 1 hafta önce Şikayet Et
  Sorucu bu kurdistan neresi bunlari devlet bilmiyormu neyi gizlemeye çalişiyorsunuz abd nin pkk ya verdiği desteği mi ab uyuşturucu ayağiyla terör orgütüne para yardimi yaptiğinimi bide türkiye uyuşturucu ussü imalati yapilan yer gibi türkiyeye algimi çekmeye çalişiyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İslam Memiş'ten çarpıcı tahmin: Altın ve dolar yükselmeye devam edecek mi?
Son dakika haberi: SSB Başkanı Demir beklenen müjdeyi açıkladı