Hakkari, Gara şehitleri için tek yürek oldu

Hakkari'de çeşitli sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ile bölge halkı, Gara'da 13 kişiyi şehit eden terör örgütü PKK'ya tepki yürüyüşü düzenledi. Hakkarililer, Türk bayraklarıyla yürüyüp, sloganlar atarak, terörü lanetledi.

GİRİŞ 19.02.2021 12:26 GÜNCELLEME 19.02.2021 15:38
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından 13 kişinin şehit edilmesinin ardından Hakkari'de, STK temsilcileri organizatörlüğünde, siyasi parti temsilcileri ve halkın katılımıyla teröre tepki yürüyüşü düzenlendi.

Bulvar Caddesi'nde toplanan kalabalık, Hakkari Valiliği önüne kadar yürüdü. Yürüyüşe vali yardımcıları Aziz Gölbaşı, Mustafa Emre Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı İsmet Çınar, Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Ahmet Kavukçu da katıldı. Güvenlik önlemlerinin alındığı yürüyüşe katılanlar, sık sık 'Kahrolsun PKK', 'Şehit olanlar bizim evlatlarımızdır', 'teröre karşı tek yürek', 'Gara şehitlerimizi anıyoruz' sloganları atıp, terörü lanetledi.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Hasan Balcı 1 ay önce Şikayet Et
  İdam idam idam gerisi hikaye
  Cevapla
 • ALBATROS 1 ay önce Şikayet Et
  Hala Öküz Altında Buzağı Arayanlar Yokmu Pes Doğrusu Bu Vatansever Hakkarili Kardeşlerimiz Kendi İradeleriyle Dik Duruşlarını Hayınlara Karşı Onurlu Duruşlarını Sergilemişler Birbirimizi Kucaklamışız Lütfen Artık Ön Yargılarımızı Bir Kenara Bırakalım Daha İçten Yorumlar Yapalım
  Cevapla
 • Ihtiyar 1 ay önce Şikayet Et
  Türkiye calkalanmasi lazim, az buluyorum. Cabulculardan biri geberdigi zaman bütün dünyada münasib yerlerini yirtiyorlar.
  Cevapla
 • Akıncı..101 1 ay önce Şikayet Et
  Kandile T.C DEVLETİNİN BAYRAĞI DİKİLECEK Karayılan mağaradan alınacak inşaallah...
  Cevapla
 • Hak 1 ay önce Şikayet Et
  ALLAH (CC)daima inananların yardımcısıdır .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye Uzay Ajansı'ndan heyecanlandıran paylaşım! Sosyal medyayı salladı
Teröristlere ağır darbe! Attıkları her adım izleniyor