Dışişleri Bakanlığı: Somali’deki gelişmelerden endişe duyuyoruz

Dışişleri Bakanlığı, “Somali’de seçim sürecine ilişkin anlaşmazlıktan kaynaklanan son günlerdeki menfi gelişmelerden endişe duyuyoruz” dedi.

Dışişleri Bakanlığı: Somali’deki gelişmelerden endişe duyuyoruz
Dışişleri Bakanlığı: Somali’deki gelişmelerden endişe duyuyoruz
GİRİŞ 21.02.2021 22:11 GÜNCELLEME 21.02.2021 22:18
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, “Somali’de seçim sürecine ilişkin anlaşmazlıktan kaynaklanan son günlerdeki menfi gelişmelerden endişe duyuyoruz.
Tüm tarafların şiddete yol açabilecek eylemlerden kaçınarak sağduyuyla hareket etmesi, Federal Hükümet ile Bölgesel Yönetim Liderlerinin bir araya gelerek 17 Eylül 2020 tarihinde varılan uzlaşı zemininde, kapsayıcı ve yapıcı bir diyalogla anlaşmazlıkları çözmeye çalışmaları önem arz etmektedir. Dost ve kardeş Somali halkının kendi geleceğini belirleme iradesine ve siyasi olgunluğa sahip olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, karşılıklı anlayış zemininde seçim süreci konusunda daha fazla gecikmeksizin uzlaşı sağlanmasını temenni ediyoruz” ifadeleri kullanıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Vay bee 1 ay önce Şikayet Et
  Fitne Kol geziyor - Türkiye ABD İle yüzleşmek zorunda - Çünkü PKK ile Mücadelede Türkiyenin Genel DIŞ Politikası İle Toprak Bütünlüğü Çook Büyük Tehlikeleri olacaktır ...
  Cevapla
 • Laz 1 ay önce Şikayet Et
  Israil,bae ,suud aş
  Cevapla
 • hacı emmi 1 ay önce Şikayet Et
  macron,biden oyunları tezgahta
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İngiltere'den Türkiye'ye 'savaş gemisi' bildirimi! Dikkat çeken F-35 detayı
Cevizoğlu'ndan muhalefeti çıldırtacak çıkış: Kanal İstanbul’a evet diyen bir Atatürkçüyüm