Teslim olan terörist itiraf etti: Her operasyonu haber verdiler

Gara’da 13 vatandaşımızın vahşice infaz edilmesinin acısı sürerken teslim olan teröristler PKK’nın dış desteğini tek tek anlattı. Örgütün ABD ve Rusya ile güçlü bir istihbarat bağı olduğunu ifade eden Ş.M. “İki ülke TSK operasyon düzenlemeden 30 dakika önce vurulacak noktaları örgüte haber veriyordu” dedi.

GİRİŞ 22.02.2021 07:39 GÜNCELLEME 22.02.2021 09:53
Bu Habere 74 Yorum Yapılmış

1978 yılında Diyarbakır Lice’nin Fis köyünde bir grup cani tarafından kurulan terör örgütü PKK, 42 yıllık tarihinin en zorlu dönemini yaşıyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 2016 yılında konsept değiştirerek “savunma” pozisyonundan “taarruza” geçmesi, terörün sosyo/ekonomik ayaklarının kurutulması örgütü çöküşün eşiğine getirdi. Türkiye’den örgüte katılım neredeyse sıfırlanırken, kopuşlar da büyük hız kazandı. Çocuğu dağda olan annelerin Diyarbakır’da HDP il binası önünde başlattığı oturma eyleminin de etkisiyle, 2020 yılında tam 243 kişi güvenlik güçlerine teslim oldu. 2021’in ilk 2 ayında ise bu sayı 27’yi buldu. Güvenlik güçlerine teslim olarak yeni bir hayata merhaba diyen eski örgüt üyeleri, önemli bilgileri de beraberinde getirdi.

DIŞ DESTEĞİ ANLATTILAR

Kimi anlattıklarıyla HDP’nin PKK’ya terörist kazandırmadaki rolünü ortaya koydu, kimi de örgüt içinde patlak veren iç çekişmelere ışık tuttu. Başta ABD olmak üzere yabancı ülkelerin örgüte desteği ve örgüt içinde salgına dönüşen tecavüz ve infazlar, teslim olan teröristlerin verdiği önemli bilgiler arasında yer aldı. Terör örgütünün İslam’a bakış açısı, DEAŞ/PKK ve PKK/FETÖ ilişkileri, Libya’daki Hafter güçlerinin teröristlerle sır görüşmesi, yine örgütle bağını koparanların ifşaatlarıyla ortaya çıktı. Gara’da 13 vatandaşımızın vahşice infaz edilmesinin acısı sürerken teslim olan teröristler PKK’nın dış desteğini tek tek anlattı. Birinci bölümde terör örgütünün başta ABD, Fransa ve Rusya olmak üzere birçok ülkeyle girift ilişkilerini ortaya koyacağız.

Yenişafak

YAZDIR
YORUMLAR 74
 • rahmi 2 ay önce Şikayet Et
  amerika rusya varda chp yokmu yani .adam pkk ya terörist dememek için kılıktan kılığa giriyor
  Cevapla
 • dost 2 ay önce Şikayet Et
  dusunun bir kere 2016 yinina kadar hep sayunmada kalan turk ordusu, pkk karakollari basana kadar hatta ilk atesi pkk atana kadar asker karsilik bile veremezdi, darbeden sonra nelerin degisti fetöcu hainlerin ordugu nasil teslim aldigi bu tablona nasilda net gorunuyor. binlerce guvenlik gorevlimiz bu hainler yuzunden basuna ölmus, 2016dan sonra dogru durust sehit vermedik veydiysekde goze göz dise dis olan catismalarda verildi kellesce saldirilarda degil, darbe olmasaydi bu musubetlerin ne mal oldugunu anlayamayacaktik. darbeyle beraber turkiye gözunu acti
  Cevapla
 • Ccc 2 ay önce Şikayet Et
  Dış destek ve istihbarat almasa PKK 37 senedir ayakta kalabilirmi . PKK ya yapılacak harekat çok gizli olmalı ancak o zaman başarıya ulaşır ... Hem içerden hemde dışardan her harekatın haberi PKK ya ulaşıyor bu belli Bunun çareleri bulunmalı ..
  Cevapla
 • Vatandaş 2 ay önce Şikayet Et
  Biz de Rusya'yı dost zannediyoruz
  Cevapla
 • Erğ 2 ay önce Şikayet Et
  Bazı siyasiler son günlerde terör örgütünü meşrulaştırma ya çalışıyorlar. Görmüyorlar, duymuyorlar yada inkar ediyorlar. Milleti de aptal yerine koyuyorlar.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: İşgalci İsrail ordusundan Gazze'ye havadan ve denizden saldırı!
Elon Musk yine devrede! Piyasalar alt üst oldu