56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı

Koronavirüsle mücadele kapsamında, 1 Mart Pazartesi saat 05.00'te sona erecek sokağa çıkma kısıtlaması başladı. İçişleri Bakanlığı, bugün saat 21.00'den 1 Mart pazartesi günü saat 05.00'e kadar sürecek sokağa çıkma kısıtlaması süresince vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerini ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve fırın gibi yerlerden temin edebileceklerini bildirdi.

56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı
GİRİŞ 26.02.2021 21:01 GÜNCELLEME 26.02.2021 21:04
Bu Habere 10 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklama şu şekilde;

Bakanlığımızca daha önce çıkarılan Genelgelerle; sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde vatandaşlarımızın temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için gerekli tüm tedbirler alınmıştır.

Bu kapsamda;

• Market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçiler ve çiçekçiler bugün saat 20.00’ye kadar, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar, kuruyemişçiler ve çiçekçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerleri ise bugün saat 20.00’ye kadar paket servis+ gel-al şeklinde, 20.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde faaliyet gösterecek olup bu işyerleri Cumartesi ve Pazar günleri 10.00-24.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

• Cumartesi ve Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacaktır.

• Online sipariş firmaları da Cuma, Cumartesi ve Pazar günlerinde 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebileceklerdir.

• Vatandaşlarımız sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan günlerde (Cumartesi-Pazar) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, çiçekçi ve fırın ya da ekmek satış bayine yürüyerek gidip gelebileceklerdir.

Bu açıklamalardan da görüleceği üzere sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı düşüncesiyle temel ihtiyaç malzemesi temini amacıyla fırın, market, bakkal, manav, kasap, kuruyemişçi, lokanta/restoran, pastane ve tatlıcı tarzı işyerlerinde yoğunluğa sebep olunmasına gerek bulunmamaktadır.

Bu nedenle vatandaşlarımızdan sokağa çıkma kısıtlamasının başlayacağı saat olan 21.00’den önce evlerinde/ikametlerinde olacak şekilde hareket etmelerini, başta büyükşehirlerimiz olmak üzere trafikte oluşabilecek yoğunluklar göz önünde tutarak gerekli tedbirleri almaları hususunu bir kez daha istirham ediyoruz.

TEMİZLİK, MASKE, MESAFE İLE HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

YORUMLAR 10
 • mirac ardak 1 ay önce Şikayet Et
  sesli güldüm
  Cevapla
 • MRT 1 ay önce Şikayet Et
  Evet evet başladı saat 22:20 trafik kilit. Metrobüs tıka basa zor bindim. Saatlerdir yoldayım. Oy verenler mutlumusunuz sizin yüzünüzden bizde yanıyoruz
  Cevapla
 • bozok 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yasaklar mükemmel
  Cevapla
 • Yoruluyorum 1 ay önce Şikayet Et
  Bencede. Insan evde dinleniyor. Sessizlik oluyor. Keşke virüs bittiği zaman da devam etse.
  Cevapla
 • Ahmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bu yasaklar sadece bana var herhalde. Mahallede kurallara uymayan bir yığın insan var. Bir de siyasi parti mensupları var bunlara neden yasak yok? Adamlar gece gündüz fink atıyor ( bahsettiğim kişiler çeşitli kollarda görevi olanlar.)
  Cevapla
 • Hhha 1 ay önce Şikayet Et
  Bırak başkalarını sen kendi işine bak.
  Cevapla
 • esnaf 1 ay önce Şikayet Et
  uluzal zincir marketleide kapatın
  Cevapla
 • Topiyop 1 ay önce Şikayet Et
  Serbest piyasa. Ticareti beceremeyen yapmasın. bakkal ne ya. Bakkallar yasaklansın. Gereksiz şeyler.
  Cevapla
 • derviş 1 ay önce Şikayet Et
  he he, başka ne istersin.
  Cevapla
 • DROĞBA 1 ay önce Şikayet Et
  katılıyorum,büyük marketler kapatılsın,bakkal veya buna benzer küçük işletmeler açık olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kabinede revizyon: İki bakan gitti, iki yeni bakanlık kuruldu, 3 yeni bakan atandı
Erdoğan'dan gri pasaport talimatı