'Türk savunma sanayii ambargolarla hedef alınıyor!'

Son dakika haberi: Savunma Sanayii İcra Komitesi toplantısında, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı. Toplantıya ilişkin açıklamada, "Türkiye, yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir" vurgusu yapıldı.

'Türk savunma sanayii ambargolarla hedef alınıyor!'
'Türk savunma sanayii ambargolarla hedef alınıyor!'
GİRİŞ 02.03.2021 19:33 GÜNCELLEME 02.03.2021 20:14
Bu Habere 72 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Savunma Sanayii İcra Komitesi Toplantısı'nda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleştirilen toplantıda, Türk Silahlı Kuvvetleri ve güvenlik birimlerinin kullandığı yerli ve milli sistemlere yenilerini eklemeye yönelik konuların ele alındığı bildirildi.

Bu kapsamda, haberleşme ve bilgi sistemleri, mühimmat ve füzeler, muhtelif platformlar, modernizasyonlar ve yeni teknolojilere ilişkin çeşitli projelerin karara bağlandığı ifade edildi.

"Toplantıda, Türk savunma sanayiinin açık veya gizli ambargolarla hedef alındığı vurgulandı" bilgisi verilen açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde daha güçlü ve sistematik çalışmanın, kurumlar arası koordinasyonun ve maliyet etkin yönetimin önemine işaret edildiği belirtildi.

Açıklamada, "Türkiye, yerli ve milli sistem ve teknolojilerin tasarımı, geliştirilmesi ve üretimindeki kararlılığıyla tam bağımsız savunma sanayii hedefine emin adımlarla ilerlemeye devam edecektir." ifadelerine yer verildi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
savunma sanayii
YAZDIR
YORUMLAR 72
 • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
  Görünmeyen düşman içimizdeki düşmanlar bunlarında devşirmeler in olduğunu goruyoruz ambargoyu bize koyduranlar içimizdeki hainler
  Cevapla
 • bende yalan yok 1 ay önce Şikayet Et
  peki siz nasıl karşılık veriyorsunuz yada karşılık verebiliyormusunuz??????? sanmıyorum biz sadece düşmanlara bakıyoruz seyrediyoruz
  Cevapla
 • En son osmanlıyım 1 ay önce Şikayet Et
  Yapılanlar hepsine bir karşılıktır İHA ve siha gerekli karşılığı veriyor merak etme sen..aslında sende görüyorsun sende farkındasın da görmek işine gelmiyor
  Cevapla
 • Ertuğrul 1 ay önce Şikayet Et
  Merak etme kardeş gereken cevap veriliyor. Takip de kal. Sen seyretmeye devam et neyi seyrediyorsan
  Cevapla
 • Salih 1 ay önce Şikayet Et
  Kim yapiyor yazsana. Birileri kim ? Bilinmeyen Dışgüclermi?
  Cevapla
 • OFLU RECEP 1 ay önce Şikayet Et
  kim mi yapıyor uyanda balığa gidelim eğer 10 senedir iç ve dış birlikçilerinin kimler olduğunu yaptığını öğrenemedinse bundan sonrada 10 senede geçse öğrenemezsin öğrendiğin zamanda atı alan üsküdarı geçmiş olur son pişmanlık fayda da vermez vermeyecektir de zaten
  Cevapla
 • Omer 1 ay önce Şikayet Et
  Bu soruyu gercekten soruyorsan yazik
  Cevapla
 • Kırkdokuzelli 1 ay önce Şikayet Et
  CHP nin kesinlikle parmağı vardır
  Cevapla
 • Yusuf.ir 1 ay önce Şikayet Et
  Nükler silahlari üretmeli balistik füze uzun menzilli çok çok.
  Cevapla
 • Hassan 1 ay önce Şikayet Et
  Gizli mi? gizli ise sen nereden bilirsin gizliliği ifşa ettin haa.
  Cevapla
 • Kaan 1 ay önce Şikayet Et
  Nükleer silah konusunda gizli olarak Pakistanla anlaşıldığı söyleniyor. Bence o işte kısa sürede yapılır.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 ay önce Şikayet Et
  Bir ülkenin bağımsızlığı her ferdinin ülkü birliğinden geçer.Bagimsiz olmak için mecliste ABD ye bağlılık yemini edenleri defetmek gerekir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kaosun altından ABD bankası çıktı!
Bakanlık fotoğraflarını paylaştı! İşte keskin nişancıların eğitim görüntüleri...