Başkan Erdoğan Macron ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile video konferans aracılığıyla görüştü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi.

GİRİŞ 02.03.2021 21:54 GÜNCELLEME 02.03.2021 22:32
Bu Habere 52 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile uzun bir aranın ardından yeniden görüştüklerini ve Macron’un şahsında Fransız halkını selamladığını ifade etti. Fransa’nın korona virüsle mücadelesini yakından takip ettiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkem ve milletim adına salgında hayatını kaybeden Fransa vatandaşları için taziyelerimi sunuyorum” dedi.

Türkiye olarak aşılama çalışmalarını çok yoğun bir şekilde sürdürürken, kontrollü normalleşme adımlarını da atmaya başladıklarını anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon vatandaşı aşıladıklarını bildirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu sene Ankara Anlaşması’nın 100’üncü yılı olduğuna değinerek, Türkiye-Fransa ilişkilerinde liderler arasında tesis edilen diyaloğun her zaman büyük rolü olduğunu ifade etti.TÜRKİYE-FRANSA İŞ BİRLİĞİNDE ÇOK CİDDİ POTANSİYEL VAR

Birinci Fransuva ve Kanuni Sultan Süleyman tarafından mektup teatisiyle temelleri atılan bu dostluk ilişkisinin pek çok badireden başarıyla geçtiğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Fransa iş birliğinin çok ciddi bir potansiyeli olduğuna inandığını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İki güçlü NATO müttefiki olarak Avrupa’dan Kafkaslara, Ortadoğu’ya ve Afrika’ya uzanan geniş coğrafyada güvenlik, istikrar ve barış çabalarına önemli katkılar sağlayabiliriz. Ülkelerimizi, vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini tehdit eden terör örgütleriyle mücadelede de ortaklaşa atabileceğimiz adımlar var. Tüm bu hususlarda Türkiye ve Fransa’nın dayanışma içinde hareket etmesini arzu ediyoruz.” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 52
 • ayvedolu. 1 ay önce Şikayet Et
  Akepe Türk birliğini çok ciddi bir şekilde ele almadı sadece geçici politikalar ile görüntü sağladı. O eski beğenmediğimiz politikacılar bu türk birliği konusunda daha samimiydiler. Azerbaycan ilişkilerinin temeli bile Demirel ve baba Aliyev zamanında atıldı. Şimdilerde kalsaydık putinden dolayı belkide ermenistanın yanında bile yer alabilirdik Abdullah Gül'ün cumhurbaşkanlığı döneminde yapılanları bir hatırlayın gazetelerde Gül'ün Ermeni olduğu bile yazıldı çizildi burası böyle bir ülke yarın ne olacağı belli değil,
  Cevapla
 • temeltursun, 1 ay önce Şikayet Et
  Dünyada görüşmediğimiz ülke lideri görmediğimiz ülke kalmadı yine de bir arpa boyu yol alamadık üstüne üstlük bir de aramızın bozuk olmadığı pek fazla ülke de yok gibi, bunu nasıl başarıyoruz çok merak ediyorum. Dünya da bunun başka bir örneği varmı? Havanda su dövmek gibi birşey..!
  Cevapla
 • f.d 1 ay önce Şikayet Et
  fransanın bi şey etmediği kaldı biz neden arıyoruz. nato müttefiklik bitti dost most post değiliz. Türk birliği kurulmalı
  Cevapla
 • Âsaf 1 ay önce Şikayet Et
  Reis tam bir devlet adamı. Ülkemizin çıkarları adına beş para etmez macronla muhatap olabiliyor.
  Cevapla
 • Ayayorgi.. 1 ay önce Şikayet Et
  Asaf bey, eee ne yaparsın one munitelerden sonra buralara kadar gelmesi gayet doğal, tribünlere oynamayı herkes beceremez.
  Cevapla
 • Adnan 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke ilk arayan Macron olsaydı. Yakışmadı Reis'e...
  Cevapla
 • temeltursun, 1 ay önce Şikayet Et
  Keşke macronu Kılıçdaroğlu'na arattırsaydı arkasından da bahçeli ile selam söylettirirdi, macron Beypazarına eşiyle beraber kahvaltıya gelmese bile, ileri zamanlarda heyfelde kahve içmek için bir bahaneleri olurdu. Devleti yönetenlerin diplomat okulunda okumaları gerektiğini anlatırlardı eskiden, tabii şimdilerde eski adamlar pek kalmadığı için, yarın hafız Esad ile aynı safda olabiliriz bu yakın gibi gözüküyordu fakat Putin birşeyler yaptı da şimdilik durumu iyi kötü idare ediyoruz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terörün kökü kazınıyor! Sözde üst düzey 462 terörist öldürüldü
Yurttan Nisan ayında ilginç kar manzaraları!