Hafta sonu kısıtlaması nasıl, hangi illerde olacak?

Hafta sonu sokağa çıkma yasağı düşük ve orta riskli illerde tamamen kalkarken yüksek ve çok yüksek illerde bir süre daha pazar günü devam edecek. Peki hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı, hangi illerde sokağa çıkma yasağı kalkıyor? İşte Türkiye geneli risk haritası ve sokağa çıkma yasağı ile ilgili tüm merak edilenler...

Hafta sonu kısıtlaması nasıl, hangi illerde olacak?
Hafta sonu kısıtlaması nasıl, hangi illerde olacak?
GİRİŞ 05.03.2021 18:01 GÜNCELLEME 05.03.2021 18:01
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Corona virüs tedbirleri kapsamında uygulanan hafta sonu sokağa çıkma yasağı, konrollü normalleşme dönemiyle birlikte yeniden düzenlendi. Hafta başı yapılan kabine toplantısının ardından illerin risk grubuna göre belirlendi.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI VAR MI?

Buna göre, 5 Mart Cuma akşamı tüm illerde sokağa çıkma yasağı 21.00’de başlayıp sabah 5’e kadar sürecek. Cumartesi günü gündüz kısıtlaması hiçbir ilde olmayacak. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerde ise sokağa çıkma yasağı cumartesi (6 Mart) akşam 21.00’den pazar gününün tamamını kapsayarak pazartesi günü sabah 5’te sona erecek.

HANGİ İLLERDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI?

İllerde belirlenen risk gruplarına göre düşük ve orta riskli illerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı tamamen kalkarken, yüksek ve çok yüksek riskli illerde Pazar günü için sokağa çıkma yasağı devam ediyor.

İki haftada bir güncellenecek olan risk grupları şu şekilde:

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER

Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Edirne, Giresun, Gümüşhane, Konya, Ordu, Osmaniye, Rize, Samsun, Sinop, Tokat, Trabzon. (17 il)


YÜKSEK RİSKLİ İLLER

İstanbul, İzmir, Antalya, Ardahan, Artvin, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Bilecik, Bolu, Düzce, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kilis, Kocaeli, Kütahya, Mersin, Niğde, Yalova, Zonguldak. (22 il)

ORTA RİSKLİ İLLER

Afyonkarahisar, Adana, Ankara, Aydın, Bayburt, Bartın, Bursa, Denizli, Manisa, Isparta, Eskişehir, Çankırı, Kastamonu, Karabük, Çorum, Yozgat, Kırşehir, Nevşehir, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Hatay, Malatya, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Erzurum, Kars. (28 il)

DÜŞÜK RİSKLİ İLLER

Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Van, Uşak, Şanlıurfa, Şırnak, Siirt, Mardin, Muş, Iğdır, Hakkari, Diyarbakır. (14 il)

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • salih 8 ay önce Şikayet Et
  Hem çok riskli deyip hemde yüz yüze eğitimi 9 10 11 sınıf düzeyinde açılıyorsa millet olarak soru işaretleri beliriyor. Risk okul açacak kadar yoksa kısıtlamalarıda kaldırmamız gerekmez mi.
  Cevapla
 • Yusuf 8 ay önce Şikayet Et
  Tokat nerde
  Cevapla
 • Çetin 8 ay önce Şikayet Et
  Çok yüksek riskli illerde
  Cevapla
 • istanbullu 8 ay önce Şikayet Et
  en üstte
  Cevapla
 • Kostad 8 ay önce Şikayet Et
  Çok riskli iller içinde
  Cevapla
 • Hasan 8 ay önce Şikayet Et
  Tokat orta karadeniz bolgesinde..haritaya bak.gorursun.sendemi Chplisin yoksa.Daha tokati bilmiyon
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Giresunspor farka koştu! Beşiktaş ağır yaralı
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum