Başörtülü öğrenciyi okula almayan öğretmene soruştuma

İzmir’in Bayraklı ilçesindeki bir okulda 'diğer öğrencilere kötü örnek olacağı' gerekçesiyle bir öğrencinin başörtüsüyle okula alınmadığı iddiaları üzerine soruşturma başlatıldı. Okul yöneticisi ve öğretmen açığa alındı.

GİRİŞ 06.03.2021 16:33 GÜNCELLEME 07.03.2021 03:30
Bu Habere 106 Yorum Yapılmış

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada soruşturma başlatıldığı belirtildi. Bakanlık açıklamasında "İzmir Bayraklı’daki bir ilkokulumuzda, bir velimizin açıklamalarıyla kamuoyu gündemine yansıyan iddialar üzerine Bakanlığımız tarafından söz konusu duruma ilişkin inceleme/soruşturma başlatılmış olup iddiaya konu olan okul yöneticisi ve öğretmen açığa alınmıştır.

Öğrencimizin eğitim ve öğrenim hakkından yoksun bırakılması durumuna sebebiyet veren ve pedagojik açıdan asla kabul edilemeyecek yaklaşımlar içeren iddialara yönelik başlatılan inceleme/soruşturma süreçleri hassasiyetle sürdürülmektedir." denildi.

ETİKETLER
Başörtüsü
YAZDIR
YORUMLAR 106
 • tek vatan türkiyem 1 ay önce Şikayet Et
  Millieğtim gerekeni yapmıştır böyle zihniyetsizlerin teröristlerden farkı yoktur.
  Cevapla
 • Yavuz Sultan Selim 1 ay önce Şikayet Et
  insan hakları diyorsunuz reform diyorsunuz buyurun önce düzeltmeğe buradan başlayın asıl can alıcı soru şudur : bu dinsiz imansız din düşmanı gavurları kim atama yapıyor niye bunlara görev veriyorsunuz işte toplum bu sahipsizlik bu vurdumduymazlıkla bu hale geldi hain ile vatansevere aynı muameleyi yapıyorsunuz chp il başkanı gibi davranıyor ya da abd büyükelçisi gibi bunlar haçlı yahudi öncü birliği tetikçi taşeron uşak takımıdır yetkililer sizin aklınız başınızda mı hani nerede kaldı beka kurtuluş savaşı böyle savaş verilmez !..
  Cevapla
 • turkm 1 ay önce Şikayet Et
  bu sahislara şark görevi verilsin sınırda
  Cevapla
 • vatandaş 1 ay önce Şikayet Et
  böylelerini bir daha egitim camiasına sokmayacaksın,sen kimsin,milletin evladını derse almıyorsun.yobaz
  Cevapla
 • Yusuf 1 ay önce Şikayet Et
  meslekden ihraç etmez iseler yazıklar olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
104 emekli amiralin skandal bildirisini savunanların çelişkisi ortaya çıktı
Sınırda son dakika gelişmesi! 100 metrelik tünel tespit edildi