TTB'den bir skandal daha! Besmele’ye hakaret

Terör destekçisi Türk Tabipler Birliğinin (TTB), Müslümanların her söz, her iş ve her faaliyetin evvelinde çekilmesi tavsiye edilen, “Rahman (esirgeyen) ve rahim olan (bağışlayan) Allah’ın adıyla” anlamına gelen Besmele’ye hakaret ettiği ortaya çıktı. Bu skandalın ardından siyasiler, tabip odaları ve doktorlar; TTB'nin söz konusu paylaşımına tepki göstermişti.

TTB'den bir skandal daha! Besmele’ye hakaret
TTB'den bir skandal daha! Besmele’ye hakaret
GİRİŞ 22.03.2021 13:52 GÜNCELLEME 22.03.2021 13:52
Bu Habere 41 Yorum Yapılmış

Terör destekçisi Türk Tabipler Birliği (TTB) tarafından hazırlanan, 'Türkiye'de Bağışıklama Hizmetlerinin Durumu' başlıklı raporun girişinde, Besmele ile alaycı ifadelerin kullanılması tepki çekiyor.

Prof. Dr. Muzaffer Eskiocak ve Dr. Bahar Marangoz hazırlanan raporun giriş sayfasında; 'esirgeyen yoktu, bağışlayan da!.. Esirgenmeyen ve bağışlanmayan tüm kardeşlerimiz ve çocuklarımızın anısına…' şeklinde skandal ifadeler yer aldı.

Sabah'ın haberine göre; bahse konu alaycı ifadeler 137 sayfalık raporun 4. Sayfasında yer alıyor. Söz konusu dini değerlere hakaret içeren ifadelerin ardından raporun içindekiler bölümüne geçiliyor.

BESMELEYE HAKARET EDEN TTB, TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YI DA ELEŞTİRMİYOR

TTB, Irak'ın Gara bölgesinde terör örgütü PKK tarafından başlarına kurşun sıkılarak katledilen 13 vatandaş için yaptığı paylaşım ile tepkilerin odağı olmuştu. TTB, terör örgütü PKK'dan tek bir satır bile bahsedemedi.

TTB'nin paylaşımında; 'Gara'de yaşamını yitirenlerin kederli ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyor ve 13 yurttaşımızın sağ salim kurtarılamaması nedeniyle de çok üzgün olduğumuzu belirtiyoruz. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi' ifadeleri yer aldı.

Siyasiler, tabip odaları ve doktorlar; Türk Tabipler Birliği'nin söz konusu skandal paylaşımına tepki göstermişti.

ETİKETLER
besmele'ye hakaret
YAZDIR
YORUMLAR 41
 • muratbey 2 ay önce Şikayet Et
  tabipler birliği mimarlar ve mühendisler birliği bunlar şer yuvası olmuş devlet derhal kapatmalı birkaç gün havlarlar sonra ortalık durulur bu kadar basit
  Cevapla
 • Ahmet 2 ay önce Şikayet Et
  Bunlar fitne odası. Yargıçlarımızı göreve davet ediyorum. Bunlar hesap vermeli.
  Cevapla
 • RTEEBU 2 ay önce Şikayet Et
  Hyvandan daha aşağılık yaratıklar...
  Cevapla
 • Gagoş 2 ay önce Şikayet Et
  Köpekler iblisler inançlarımıza ve taptıklarımıza Saygılı
  Cevapla
 • Haktan Yana 2 ay önce Şikayet Et
  Kutsallarımıza saygısızlık eden TTB, “TÜRK TABİPLER BİRLİĞİ” ismini hiç hak etmiyor!. Milletimiz nezdinde bunlar çoktandır, “İMANSIZLAR BİRLİĞİ” olarak anılmaktadır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Büyükelçilikler'den Türkiye'nin içişlerine karışma açıklaması
Kamu bankalarından faiz indirimi