Eyüpsultan Belediyesi Ahmet Kekeç Kütüphanesi açılıyor

29 Mart – 4 Nisan Kütüphaneler Haftası’nda kitapseverler için Eyüpsultan’da Ahmet Kekeç Kütüphanesi açılıyor.

Eyüpsultan Belediyesi Ahmet Kekeç Kütüphanesi açılıyor
Eyüpsultan Belediyesi Ahmet Kekeç Kütüphanesi açılıyor
GİRİŞ 25.03.2021 17:15 GÜNCELLEME 25.03.2021 17:15

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, “Vatandaşlarımıza kitap okuma alışkanlığını kazandırmak, gençlerimizi ve çocuklarımızı okumaya teşvik etmek, araştırma yapabilecekleri ve ders çalışabilecekleri, boş vakitlerini değerlendirebilecekleri bir alan oluşturmak istedik” dedi.

29 Mart Pazartesi günü saat 14.00’te Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop'un katılımıyla gerçekleşecek olan kütüphane açılışının öncesinde Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken incelemelerde bulunup, bilgi aldı.Gazeteci ve Yazar Ahmet Kekeç’in isminin verildiği kütüphane, kitap kafesi, 10 bin kitaplık kütüphane ve araştırma merkezi, ders çalışma alanları, ferah kitap okuma ve toplantı salonları, 120 kişilik oturma kapasitesi ile 181 metre karelik alana sahip olacak olan kütüphane vatandaşlara sakin ve huzurlu bir ortamda kitap okuyup araştırma yapabilecekleri bir ortam sunacak.

Zengin kitap koleksiyonu, güncel elektronik kaynaklar, seçkin süreli yayınlar, nezih çalışma alanları, ferah okuma salonları ile anaokulundan üniversiteye, ev hanımından öğretmene Eyüpsultan’da yaşayan her kullanıcıya hitap edecek.

DENİZ KÖKEN: HER BÖLGEMİZE KÜTÜPHANE AÇACAĞIZ

Eyüpsultan Belediyesi Ahmet Kekeç Kütüphanesi'nin tüm Eyüpsultan'a hayırlı olmasını dilediğini söyleyen Başkan Deniz Köken, "Dört bölgemize birer tane büyük kütüphane yapacağız. Ayrıca yaptığımız kültür evlerimizin tamamında da küçük de olsa birer kütüphane olacak" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
İstanbul Havalimanı Avrupa'nın zirvesinde yer aldı
Haluk Bayraktar açıkladı: Polonya'dan sonra bu ülkeler de sırada