Ayasofya İmamı'na bir tepki de Cemil Çiçek'ten

Ayasofya Camii İmamı Mehmet Boynukalın'ın sosyal medya paylaşımlarına bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek'ten geldi.

Ayasofya İmamı'na bir tepki de Cemil Çiçek'ten
Ayasofya İmamı'na bir tepki de Cemil Çiçek'ten
GİRİŞ 25.03.2021 23:47 GÜNCELLEME 25.03.2021 23:48
Bu Habere 61 Yorum Yapılmış

Son dönemlerde yapmış olduğu çıkışlarla tüm dikkatleri üzerine çeken Ayasofya Baş İmamı Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'a bir tepki de Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi olan Cemil Çiçek'ten geldi.

"ARKASINDA HER GÖRÜŞTEN İNSAN NAMAZ KILIYOR"

İstanbul Sözleşmesi, Anayasadan laikliğin çıkarılması ve son olarak faizlerin kaldırılması konusunda yaptığı çıkışlarla adından söz ettiren Boynukalın'a isim vermeden "Birleştirici ve kaynaştırıcı ol" çağrısı yapan Cemil Çiçek, "Ayasofya'nın kültürümüz ve tarihimizde ayrı bir önemi var. Burada görev yapanların birleştirici ve kaynaştırıcı olması, söylediğine ve söyleyeceğine daha fazla dikkat etmesi gerekir. Ayrıştıran, toplum barışına ve huzuruna katkı sağlayamayacak açıklamalar, bu ruha uygun düşmüyor. Dikkatli davranmaları gerekir. Hele hele din görevlilerimizin… Çünkü bunların arkasında her görüşte insanlar namaz kılıyor." ifadelerini kullandı.

"HER İSTEDİĞİNİ HER YERDE SÖYLEMEK DURUMUNDA DEĞİL"

Konuşmasının devamında "Birleştiriciliği sağlamada sıkıntı çıkaracak beyan ve tartışmalardan kaçınması doğru olur" diyen Çiçek, şöyle devam etti: "Herkes, her istediğini, her yerde söylemek durumunda değil. Herkes özgürlük üzerinde duruyor da (kimse) sorumluluk üzerinde durmuyor. Geleneğimizde sorumlulukla bağlantılı özgürlükler söz konusudur."

YORUMLAR 61
 • sizvarya 1 yıl önce Şikayet Et
  Şeriat isteyenler de arabistana gitsin mi cemil?
  Cevapla
 • Emre 1 yıl önce Şikayet Et
  Ey İman edenler ! İman ediniz (Nisa-136)
  Cevapla
 • Ramazan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bir iki tane hakikati söyleyen hoca vardı, onlarıda korkutun, görevden alın olsun bitsin...
  Cevapla
 • mustafa 1 yıl önce Şikayet Et
  Benim gördügüm şu ki hoca dini nasihatte bulunuyor, nasihat etmesin mi, insanları doğruya iyiye yöneltecek ayetler hadisler paylaşıyor. Bundan niye rahatsızlık duyulur anlamış değilim.
  Cevapla
 • tolga34 1 yıl önce Şikayet Et
  işin gücün kalmadıda hocanın söylediği doğrularamı takıldın acaba cemillll hayırdır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kanserde devrim! Türk bilim insanları dünyada bir ilke imza attı
Kritik kıdem tazminatı detayı: Tüm EYT'lileri ilgilendiriyor