Kokainci elemanla ilgili AK Parti’nin atması gereken beş adım

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan, lüks araç içinde kokainle yakalanan Kürşat Ayvatoğlu ile ilgili önerilerini köşesine taşıdı.

Kokainci elemanla ilgili AK Parti’nin atması gereken beş adım
Kokainci elemanla ilgili AK Parti’nin atması gereken beş adım
GİRİŞ 29.03.2021 19:36 GÜNCELLEME 29.03.2021 19:39
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Ahmet Hakan'ın yazısı şu şekilde;

AK Parti Genel Merkezi’nde büro görevlisi olarak çalışan Kürşat Ayvatoğlu adlı elemanla ilgili son durum şudur:

Uyuşturucu temin ettiği için Emniyet güçleri tarafından yeniden gözaltına alındı. Yani bu kez uyuşturucuyu temin etmekle suçlanıyor.

*

Tabii ki suç şahsidir, partiye mal edilemez ama bu elemanın bir de şu durumu var:

*

Lüks ve şatafat içinde yaşadığı fotoğraflara yansıyor.

*

Kokaindi, pudraydı, şekerdi falan... Gülündü eğlenildi...

*

Ama işin şakaya gelir yanı yok.

Bu elemanla ilgili olarak...

AK Parti’nin süratle atması gereken beş adet adım var:

*

- ADIM BİR: Bu elemanın AK Parti Genel Merkezi’nde işe alınmasına kimler aracılık etmiştir? Bir yıl önce bu iş nasıl gerçekleşmiştir? Konu enine boyuna araştırılmalıdır. Ve özeleştiri yapılmalıdır.

- ADIM İKİ: Kokain kullanan ve kokain temin eden bir adamın AK Parti Genel Merkezi’ne kadar sokulabilmesi nasıl mümkün olmuştur? Boşluk nerededir? Sorunun cevabı bulunmalı ve bu tür boşluklara yer verilmemelidir.

*

- ADIM ÜÇ: Kokain kullanmak suçlaması yeterince ağır bir suçlamayken... Bu eleman, şimdi de kokain temin etme iddiasıyla karşı karşıyadır. AK Parti Genel Merkezi, bu elemanın üzerine hukuki yoldan gidilmesinin takipçisi olmalıdır.

*

- ADIM DÖRT: Bu elemanın lüks ve şatafat içinde nasıl yaşadığı konusu da çok önemlidir. AK Parti, bu konunun üzerine de titizlikle gitmelidir. Bu elemanın, bu şatafatının kaynağı bulunmalıdır.

*

- ADIM BEŞ: Bu elemanın lüks ve şatafatının kaynağı, eskiden çalıştığı yerel yönetim midir? Bu sorunun üzerine gidilmeli. İşin kaynağı ortaya çıkarılmalı. Şeffaf bir şekilde kamuoyuyla paylaşılmalı. Ve suç duyurusunda bulunulmalı.

*

AK Parti...

Sigara konusunda bile aşırı hassas olan, sigaraya bile tahammül edemeyen, sigarayla mücadele konusunda asla taviz vermeyen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderlik ve önderlik yaptığı bir partidir.

Parti yetkililerinin olaya bu açıdan da yaklaşarak konuyu asla geçiştirmemeleri, aksine konunun üzerine üzerine gitmeleri gerekir.

Herkes olayın peşini bıraksa bile onlar bırakmamalı. Bu derece yani.

YAZDIR
YORUMLAR 24
 • ufuk 2 ay önce Şikayet Et
  Yerel yönetimlerde başkan ve yardımcılarının müdürlerin hesapları bunların akrabalarının hesapları incelenmeli bunun gibi tiplerin malına mülküne el koymalı insanlar üç kuruş için o kadar çalışıp emek veriyor
  Cevapla
 • erol 2 ay önce Şikayet Et
  ey dereler dereler,neler bilirim neler.
  Cevapla
 • 90 derece R 2 ay önce Şikayet Et
  ahmet hakan gözü saraya dikmiş anladığım kadarıyla neyse senide danışman yaparlar yakında üzülme
  Cevapla
 • dostt birr 2 ay önce Şikayet Et
  Ahmet Hakan aslında yeri orası değil niye hala orda. 28 şubat kurbanı bir gazeteci intikam alıyor desem o da değil ey hakan aslına dön artık sana tum medya el açar sen iste yeter
  Cevapla
 • dostt birr 2 ay önce Şikayet Et
  ya akp li biri hata yada suç işlemez diye kaide yokki.herkes cezasını çeker. burda birilerini karalamak gerekmez. hakim savcı polis görevini yapsın yeter
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mustafa Cengiz'den Finansal Fair Play müjdesi
Türkiye'de en büyük, Avrupa'da ikinci! Yapımı başladı