Türkiye risk haritası güncellendi İşte il il son durum

Son dakika haberi: Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'nin risk haritasını yayınladı. İstanbul, Ankara ve İzmir kırmızıya döndü. İşte risk haritası

GİRİŞ 29.03.2021 21:25 GÜNCELLEME 29.03.2021 23:39
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından illerin risk durumunu gösteren haritayı paylaştı.
 

Son Dakika... Kabine Toplantısı sona erdi. Başkan Erdoğan alınan kararları açıkladı


Bakan Koca açıklamasında, ''İllerimizin risk durumunu gösteren son haritamız. Virüs gücünü kaybetmiş değil. Bu haritayı maviye çevirmek elimizde. Aşı programı toplum bağışıklığını sağlayana kadar mücadele etmeliyiz. Zor olanı aştık kolay olanı kaybetmeyelim.'' ifadelerini kullandı.
Daha önce açıklanan risk haritası58 İL KIRMIZI KATEGORİDE YER ALDI

Güncellenen risk haritasına göre; Ankara, İstanbul ve İzmir'in aralarında bulunduğu 58 şehir, çok yüksek risk grubunu içeren kırmızı kategoride  yer aldı.

MAVİ RENTE TEK İL KALDI

Düşük risk kategorisindeki Uşak, Şanlıurfa, Mardin, Hakkari, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bitlis, Van, Bingöl, Muş, Ağrı ve Iğdır'ın haritadaki rengi değişti. Yeni haritaya göre, yalnızca Şırnak'ın rengi düşük riski temsil eden mavide kaldı.

Hakkari, Van, Bitlis, Muş, Batman, Siirt, Mardin, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Uşak, Kovid-19'da orta riskli (sarı) iller oldu.

MARMARA BÖLGESİ'NDE TÜM İLLER KIRMIZI

Marmara Bölgesi'ndeki tüm iller kırmızı renge bürünürken, Ege Bölgesi'nde sarı renk ile orta risk grubundaki Uşak, turuncu renkle yüksek risk grubunda Manisa, Denizli ve Afyonkarahisar dışındaki iller kırmızı renkli çok yüksek risk grubunda yer aldı.

Akdeniz Bölgesi'nde turuncu renk ile yüksek risk grubundaki Burdur, Adana, Kahramanmaraş ve Hatay dışındaki iller kırmızı renkte belirtildi.

KARADENİZ'DE TÜM İLLER KIRMIZI

Karadeniz Bölgesi'nin tamamı kırmızı renkte kalırken, Doğu Anadolu Bölgesi'nde Kars, Ağrı, Tunceli ve Bingöl turuncu renkli yüksek risk grubunda, Hakkari, Van, Bitlis, Muş sarı renkli orta risk grubunda, Erzurum, Erzincan, Elazığ ve Malatya ise kırımızı renkli çok yüksek risk grubunda yer aldı.

YORUMLAR 60
 • Serdar 1 ay önce Şikayet Et
  Şırnak ili coğrafi olarak zaten yakın temastan uzak. Dağlık kırsal yapısından dolayı vaka az. Yoksa temizlik ve maskeye riayet ettiğinden değil.
  Cevapla
 • Yok daha neler 1 ay önce Şikayet Et
  Karadeniz illeride öyle mesafe fazla yok ormanlık yeşillik insanlar dip dibe değil. Demekki şırnaklılar maske mesafeye riayet ediyor tüm güneydoğu hala sarı renk
  Cevapla
 • 01adana 1 ay önce Şikayet Et
  ölen ölür galan galır burda atasözümüzdür
  Cevapla
 • Sondurak 1 ay önce Şikayet Et
  Ben 6 ay koku alamadım. Şimdi almaya başladım ama koku ve tatlar farklı. Bazı kokular deişti ve çok kötü. Özellikle parfüm kokusu.
  Cevapla
 • Senene benene 1 ay önce Şikayet Et
  Az kaldı toplum olarak bağışıklık kazanmaya 3 aydır kokuyu tam alamıyorum vaka sayısı yukselmesin diye test yapmadım 1 ay kendimi karantinaya aldım ama hala koku alamiyorum KBB gittim adamın umrunda değil sprey verdi bi ise yaramıyor hala koku yok galiba kalıcı bendeki
  Cevapla
 • Mehmet 1 ay önce Şikayet Et
  Bir hafta burnuna yarı yarıya sulandırılmış sirke su karışımı, ikinci hafta sadece sirke çekeceksin, inşallah koku geri gelir..
  Cevapla
 • Zeyni 1 ay önce Şikayet Et
  Kekik iksiri kullanın.
  Cevapla
 • Vatan 1 ay önce Şikayet Et
  Kendim ettim kendim buldum kimseyi suçlamaya gerek yok
  Cevapla
 • yolcu 1 ay önce Şikayet Et
  la ne senettin oglum açık konuş
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Çin'in kontrolden çıkan roketi Maldivler yakınlarına düştü
Normalleşme geri dönüyor! Erdoğan'dan son dakika açıklaması