Mahruze Keleş: Son nefesime kadar oyum Erdoğan'a

CHP’lilerin oy için defalarca evini ziyaret ettiği, görüntülerini reklam için kullandığı Mahruze Keleş 'Benim oyum yine Cumhurbaşkanımızın' dedi.

Mahruze Keleş: Son nefesime kadar oyum Erdoğan'a
Mahruze Keleş: Son nefesime kadar oyum Erdoğan'a
GİRİŞ 04.04.2021 18:03 GÜNCELLEME 04.04.2021 19:18
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 16 Ocak 2019'da Sultanbeyli'deki semt pazarında Mahruze Keleş'ten oy istemiş, Keleş, İmamoğlu'na, "Sana börek, kete yaparım ama oy vermem" demişti. Daha sonra siyasi şov için önce İmamoğlu'nun geçen hafta da Kemal Kılıçdaroğlu'nun evini ziyaret ettiği videolarını sosyal medyadan yayınladığı Keleş evinin kapılarını SABAH'a açtı.

Muhabirleri eşiyle birlikte kahvaltı sofrasında ağırlayan Keleş, "Kimse beni Erdoğan'dan ayıramaz, ölene kadar oyumu ona vereceğim" diyerek net duruşunu sürdürdü. İmamoğlu'nun biri CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'yla birlikte gittiği evini şov kapısına dönüştürdüğü Keleş, şunları söyledi:

ERDOĞAN OLDUKÇA BAŞKA KİMSEYE OY VERMEM

Bana şaka yollu 'Biz sana geliyoruz ama sen yine onu seviyorsun' diyorlar. Gelsinler bizim örfümüz, âdetimizde gelene git demek olmaz. Kapım, sofram gelene sonuna kadar açık. Onları da sevdim ama benim oyum yine Cumhurbaşkanımızın. Erdoğan oldukça ondan başka kimseye oy vermem kimse kusura bakmasın. Ben onlara gördüğüm rüyayı anlattım. 1997'de rüyamda camdan içeri ay, ardından güneş, daha sonra yıldızlar girdi. Yıldızlar bana seslendi 'Kapatma camı Tayyip Erdoğan geliyor.' Bu rüya beni çok etkiledi, hafızama öyle bir kazındı ki o günden sonra onun peşinden hiç ayrılmadım. Ben bunları onlara da söyledim hiçbir şey demediler.

ERDOĞAN DUR, DURAK BİLMEDEN ÜLKESİ İÇİN ÇALIŞIYOR:

Ben yine ölene kadar oyumu Erdoğan'a vereceğim. Bunları söyledim ki onlar da Erdoğan'ımızı sevsinler, saysınlar. Erdoğan olmasaydı Türkiye böyle olur muydu? Çalışıyor, dur durak bilmeden çalışıyor. Şimdi görüyoruz dış ülkeler nasıl da iç kabartıyorlar Türkiye gelişiyor, büyüyor diye. Onlarca cumhurbaşkanı, başbakan geldi gitti, hepsini gördük. Şu yapılan yollara bakın, köprülere bakın, teknolojimize bakın, bu hastalıkta bu kadar hastane olmasaydı, bu milletin, devletimizin hali ne olurdu? Türkiye'miz hiç bu kadar güzel oldu mu? Adam çalışıyor, soluk almadan çalışıyor.

ERDOĞAN, DİK DURUŞUYLA SEVDİRİYOR

Erdoğan'ın dik duruşu zaten kendisini sevdiriyor. Daha önceki başbakanlar, cumhurbaşkanları yurtdışına giderdi tir tir titrerdiler yabancı ülke liderleri karşısında, hangisi böyle dik durabildi onların karşısında? Erdoğan onlara korku salıyor. Çıkıyor kürsüye yapılan haksızlıkları bağıra bağıra, gözlerinin içine soka soka söylüyor. Davos'taki çıkışı hangi başbakan, cumhurbaşkanı yaptı. Türkiye'yi Türkiye yapan Tayyip Erdoğan oldu.

İBB Başkanı pazarda sohbet ettiği Keleş'in evine 3 kez giderek görüntüleri reklam için kullanırken Kılıçdaroğlu da geçen hafta siyasi şova eşlik etti.

SABIRSIZLIKLA GELMESİNİ BEKLİYORUM

Başkan Erdoğan İstanbul'a geldiğinde beni ziyaret edeceğinin sözünü verdi. Çok yoğun dünya ile uğraşıyor. Hem dışarıyla hem içeriyle uğraşıyor ama sabırsızlıkla da ziyaretini 100 yaşındaki annemle birlikte bekliyoruz.

ENGELLİLERE YAŞLILARA GÖZÜ GİBİ BAKIYOR

CHP'li heyet bana 'Gide gele seni döndüreceğiz' dedi. Bana böyle söylediklerinde dedim ki 'Hangimizin vadesi önce dolar bilmem ama ben ölene kadar Erdoğan'a oy vereceğim. 'Allah Başkanımızın ömrünü uzun etsin, her zaman duacıyız. Başkasına oy vermem o varken beklemesinler. Ben onlara bunu söyleyince 'Sen bize dua et' dediler, ben de dua ediyorum. Dedim zaten kendilerine 'Sen gel benim ketemi ye, çayımı, kahvemi iç ama oyum yine sana değil.' Bunu İmamoğlu'na da Kılıçdaroğlu'na da söyledim. Cumhurbaşkanımız çok başka. Allah razı olsun ondan nice engellilere, nice yaşlılara gözü gibi bakıyor, devlet sosyal yardım veriyor. Bir sürü yerden yardım yapılıyor. Eskiden yoktu bunların hepsi Cumhurbaşkanımızın sayesinde oldu. Yüz sene beklesen gelmez böyle bir lider.

KAYNAK: SABAH
ETİKETLER
imamoğlu
YAZDIR
YORUMLAR 21
 • g.s 6 ay önce Şikayet Et
  o zman teyze kabul etmicen boyle adamlari. misafirperverlik guzel ama bu adamlara deymez
  Cevapla
 • sait dbakır 6 ay önce Şikayet Et
  allah razı olsun degerli anam ellerinden öperim
  Cevapla
 • Osman 6 ay önce Şikayet Et
  Sahsen ben olsam ne ekrem imamoglunu nede kemal kilictaroglunu evime misafir olarak kabul etmem. Hatta mumkuse ne bulundgum mahallede ne bulundugum sehirde bede bulundugum ulkede bu iki sahisin opmasini istemem.
  Cevapla
 • Salih Dagcı 6 ay önce Şikayet Et
  Namus sözü nedir bilmeyen ahlaksızlara oy verilirmi
  Cevapla
 • FANİ YOLCU 6 ay önce Şikayet Et
  Allah cc senden razı olsun inşaAllah teyzem Lakin o nursuz ,abdestsiz din düşmanlarını evinden uzak tut,yuvana sokma.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: YÖK'ten kritik "uzaktan eğitim" hamlesi! O bölümle ilgili karar alındı
Meteorolojiden çok sayıda il için sarı uyarı! Bu saatlere dikkat!