Vaka rekortmeni ilde son dakika yeni kısıtlama kararları

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan haftalık verilere göre 100 binde 678,72 ile en yüksek korona vakası görülen Samsun'da yeni kısıtlama kararları alındı.

Vaka rekortmeni ilde son dakika yeni kısıtlama kararları
Vaka rekortmeni ilde son dakika yeni kısıtlama kararları
GİRİŞ 07.04.2021 11:14 GÜNCELLEME 07.04.2021 17:36
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Son dakika haberi: Sağlık Bakanlığınca son açıklanan haftalık verilere göre 100 binde 678,72 ile en yüksek Kovid-19 vakası görülen Samsun'da bazı tedbirler alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu, Vali Zülkif Dağlı başkanlığında toplandı.

55 yaş üstü ne zaman aşılanacak? Sağlık Bakanlığı açıkladı! MHRS aşı randevusu alma!

BİR MASADA EN FAZLA 2 KİŞİ OTURABİLECEK

Toplantıda alınan kararlar doğrultusunda, yüzde 50 kapasite sınırlaması ile 07.00-19.00 saatleri arasında ve HES kodu sorgulaması yapmaları kaydıyla faaliyet gösteren lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi iş yerlerinde aynı masada en fazla 2 kişinin aynı zamanda oturmasına izin verildi.

Koronavirüs (Covid-19) vaka tablosu 6 Nisan: Hasta sayısı 2.003'e vefat sayısı 211'e yükseldi!

RESTORANLARIN ÇALIŞMA ŞEKLİ DÜZENLENDİ

İçişleri Bakanlığının 29/03/2021 tarihli genelgesi doğrultusunda, çok yüksek risk grubunda bulunan Samsun'da yeme-içme yerlerinin, 19.00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al, 21.00-00.00 saatleri arasında ise sadece paket servis, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan cumartesi ve pazar günleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecek.

KURSLARDA ALINACAK ÖNLEMLER

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde yatan hastaları rehabilite etmek ve tedavilerine destek vermek amacıyla çeşitli alanlarda eğitim verilen ve salgın sürecinde hizmeti durdurulan halk eğitim faaliyetleri olan beden eğitimi, müzik, el sanatları, resim-iş, kuaförlük gibi kurslarda maske kullanılması, fiziksel mesafe ile hijyen kurallarına uyulması ve gerekli önlemlerin alınması şartıyla yapılabilecek.

SİNEMA SALONLARININ AÇILIŞ TARİHİ ERTELENDİ

Özel motorlu taşıt sürücü kurslarının teorik eğitimlerinin kent genelindeki vakaların yoğunluğu nedeniyle uzaktan eğitim yoluyla gerçekleştirilecek. Kentte, 1 Nisan 2021'e kadar faaliyetlerinin durdurulmasına karar verilen sinema salonlarının faaliyetlerinin durdurulması kararı 12 Mayıs 2021'e kadar uzatıldı.

NARGİLE KISITLAMASI DEVAM EDECEK

İl genelinde faaliyet gösteren nargile salonlarında ve nargile satışı yapılan iş yerlerinde ise Kovid-19 salgınının damlacık yoluyla bulaşan bir hastalık olması nedeniyle kurulun daha önce aldığı karar doğrultusunda nargile satışının kısıtlanmasına devam edildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Recai 1 hafta önce Şikayet Et
  Okullar hala açık, yazıklar olsun. Milletle dalga geçiliyor. Uyan ey Türk milleti.
  Cevapla
 • Ahmet başar 1 hafta önce Şikayet Et
  lafta il hıfsı sıhha kararları memurlar ölsün diye mi okullar açık sayın bakanım düşünceniz nedir çok ölürse yerine uzaktan eğitim mi verilecek bu nasıl bir anlayış arkadaş sınıfta bir kişi korona ise o kişi karantina da diğerleri okula devam diğerleride bulaştırıcı oluyor dalga geçiyorsunuz artık
  Cevapla
 • mmed 1 hafta önce Şikayet Et
  dünya kazan kaldırdı pandemi yalan
  Cevapla
 • Cahit KOLBAY 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu iğrenç tabloya rağmen hala bazı kurslar devam ediyor, spor masabakalarına izinler veriliyor. Allah aşkına! artık daha dişe dokunur tedbirler almak şart. Herşeyi sayın Cumhurbaşkanımız mı söylemeli, her yükü Cumhurbaşkanımıza yüklemeyin, her işi ondan beklemeyin artık... Biraz tedbir ve biraz da insiyatif kullanın lütfen.
  Cevapla
 • Misafir 1 hafta önce Şikayet Et
  Marketler ve giyim mağazalarında sınırlı müşteri alınmasına hiç uyulmuyor, pazar yerleri de çok kalabalık oluyor.
  Cevapla
 • Bu ne be 1 hafta önce Şikayet Et
  Boş versenize. Dağ fare doğurmuş. Restoran kafe ve benzeri yerleri tamamen kapatmadan düzelmez. Denetleme zaten yok. Ölenlerin hesabı ahirette sizlere sorulmayacak mı sanıyorsunuz?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Başakşehir - Fenerbahçe! CANLI
Son dakika: AK Partili Kandemir'den canlı yayında önemli açıklamalar!