Türkiye'den, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Varviçyotis’in sözlerine sert tepki

Son Dakika Haberi: Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis’in Türkiye hakkındaki sözlerini şiddetle kınadı.

Türkiye'den, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Varviçyotis’in sözlerine sert tepki
Türkiye'den, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Varviçyotis’in sözlerine sert tepki
GİRİŞ 07.04.2021 21:14 GÜNCELLEME 07.04.2021 22:30
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis’in bir televizyon kanalına verdiği mülakatta Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında dile getirdiği siyasi ve diplomatik teamüllere uygun olmayan ahlak dışı ifadelerini şiddetle kınadıklarını açıkladı.


Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Yunanistan Dışişleri Bakan Vekili Miltiadis Varviçyotis’in bir televizyon kanalına verdiği mülakatta Türkiye ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında dile getirdiği siyasi ve diplomatik teamüllere uygun olmayan ahlak dışı ifadelerinin şiddetle kınandığı belirtildi.

Açıklamada, “Ülkemizin çabaları neticesinde başlatılan Türkiye ile Yunanistan arasındaki diyaloğun sürdürülmesi için yeni adımlar atmakta olduğumuz bir dönemde Yunan yetkililerin ülkemize yönelik kışkırtıcı ve gerginliği arttırıcı eylem ve söylemleri ısrarla devam ettirmelerini ve bu amaçla Dışişleri Bakan Vekili Varviçyotis’i öne sürmelerini kasıtlı buluyoruz. Yunan siyasi liderliğini iki ülke arasındaki diyalog kanallarının yeniden işlemesi için ülkemize yönelik söylemlerinde sorumluluğa, sağduyuya ve samimiyete davet ediyoruz” denildi.

ETİKETLER
kınama
YAZDIR
YORUMLAR 13
 • Durmuş Bülbül 5 ay önce Şikayet Et
  Aynı şekilde daha sert karşılık verinsene
  Cevapla
 • Alparslan 5 ay önce Şikayet Et
  Bu yunanda utanma diye birşey yok.Mora isyanında; Balkan Savaşında, Kurtuluş Savaşında ve Kıbrısta 100 binlerce müslümanı katlettiniz.Sizden adam olmaz.Bizimle ne alıp vermiyorsunuz? Siz önce kendinize bakın.Artık dininizi ve insanlığınızı sorgulayın.
  Cevapla
 • HIDIR BUDUR 5 ay önce Şikayet Et
  Errr yaaa daaa geçççç... !!! Eninde sonunda "OSMANLI TOKADI" bunlara müstehak olacak...
  Cevapla
 • HANİFİ ÇİFÇİ 5 ay önce Şikayet Et
  Kininizle Geberin Abd nin Cocukları
  Cevapla
 • erdemir 5 ay önce Şikayet Et
  diyalog bunlar hep hikaye osmanli tokadi lagzim bunlara
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte UEFA ülke puanına en çok katkı yapan takımlar!
Almanlar duyurdu! Stefan Kuntz...