KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, vefat eden Yıldırım Akbulut için taziye mesajı yayımladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, vefat eden eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut için taziye mesajı yayımladı.

KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, vefat eden Yıldırım Akbulut için taziye mesajı yayımladı
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, vefat eden Yıldırım Akbulut için taziye mesajı yayımladı
GİRİŞ 14.04.2021 21:16 GÜNCELLEME 14.04.2021 21:22

Tatar, mesajında, "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve geçmişte İçişleri Bakanı, Başbakan ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı olarak önemli görevlerde bulunan, değerli devlet adamı Yıldırım Akbulut'un vefatını büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyorum. Ulusal Kıbrıs davamıza büyük hizmetleri ve katkıları bulunan Yıldırım Akbulut'a Tanrı'dan rahmet, ailesine ve yakınlarına, şahsım ve Kıbrıs Türk halkı adına başsağlığı dilerim." ifadelerini kullandı.

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu da Akbulut'un vefatı nedeniyle yayımladığı mesajında, şunları kaydetti:

"Ana vatan Türkiye Cumhuriyeti'nin eski başbakanlarından Sayın Yıldırım Akbulut'un vefatını derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyorum. Görev yaptığı dönemde, Kıbrıs Türk halkının hep yanında olmuş ve haklı davamıza desteğini asla esirgememiş bir devlet ve siyaset adamıydı."

Merhum Akbulut'a Allah'tan rahmet dileyen Sennaroğlu, başta aile mensupları ve sevenleri olmak üzere tüm Türk milletine başsağlığı diledi.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
taziye ersin tatar
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar'da onuruna verilen yemeğe katıldı
Deniz kıyısındaki kayanın üzerine yaptı! Bu ilginç ev Türkiye'de...