Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu! Derya Yanık kimdir?

Kabine'de değişiklik yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık atandı. Derya Yanık'ın öz geçmişi...

Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu! Derya Yanık kimdir?
Derya Yanık, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı oldu! Derya Yanık kimdir?
GİRİŞ 21.04.2021 02:15 GÜNCELLEME 21.04.2021 02:24
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık getirildi.

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'yle kurulan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına, mükerrer sayıda yayımlanan kararla Derya Yanık atandı.DERYA YANIK'IN ÖZGEÇMİŞİ (DERYA YANIK KİMDİR?)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 1972'de Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu.

İlköğrenimini Kadirli'de, orta ve lise öğrenimini Adana Anadolu Lisesi'nde tamamlayan Yanık, 1995'te İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu ve Aralık 1996'da İstanbul Barosu'nda avukatlık stajını tamamladı.

Serbest avukat olarak çalışmaya başlayan ve aynı zamanda AK Parti İstanbul Kurucu İl Yönetim Kurulu üyesi olan Derya Yanık, 2004-2014 yılları arasında 5 ve 6. dönem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği yaptı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hukuk Komisyonu Başkanlığı ve AK Parti Grup Sözcülüğü görevlerinde de bulunan Derya Yanık, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde Merkez Karar ve Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmişti.

YORUMLAR 3
 • Hızır Aydoğan 1 yıl önce Şikayet Et
  Aile bakanının bayan olacak diye bir koşul mu? Var.
  Cevapla
 • Isparta 1 yıl önce Şikayet Et
  Özgeçmişine bakılırsa Aile ile ilgili bir alanda çalışmamış uzmanlık alanı hukuk gözüküyor aile bakanlığında başarılı olur mu? Bence herkes uzmanlık alanında görevlendirilmeli Ayrıca mevcut iktidar kadın derneklerinin tasallutu altında kendi kederlerimize göre aile bakanlığını yönetecek kişilere ihtiyaç var.
  Cevapla
 • Es dadaş 1 yıl önce Şikayet Et
  İnşaallah hayırlı olur ...aileyi kavrayan adımlar atar
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Ataşehir Belediyesi'ne soruşturma: 28 şüpheli gözaltında!
Millet İttifakı mı Cumhur İttifakı mı, anketler ne diyor? Genar Başkanı Aktaş açıkladı