Thodex'in kaçak sahibi yakın koruma tutmuş! Arnavutluk'a kaçtığı iddia edilmişti

2 milyar dolarla Arnavutluk'a kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in İstanbul'dayken emekli bir polisi yakın koruma olarak tuttuğu ortaya çıktı.

GİRİŞ 25.04.2021 10:07 GÜNCELLEME 25.04.2021 10:10
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

2 milyar dolarlık Thodex vurgunu Türkiye gündeminden düşmüyor. Kripto para borsası Thodex ile geride 400 bin mağdur bırakıp milyarlarca dolarlık vurgun yaparak Arnavutluk'un başkenti Tiran'a kaçan Faruk Fatih Özer ile ilgili yeni detaylar ortaya çıkmaya başladı.

YAKIN KORUMAYI YANINDAN HİÇ AYIRMAMIŞ

Özer'in İstanbul'da bulunduğu dönemde emekli bir polisi yakın koruma olarak tuttuğu, işlerinin kötü gittiği son dönemde de korumasını yanından hiç ayırmadığı ortaya çıktı.

Kripto Faruk’un köylüleri: Şaşkınız, cezasını çeksin

MİLYONLUK ARAÇLAR ÖZER'İN ÜZERİNE KAYITLI DEĞİL

8 ay önce Maslak'taki bir plazada aylığı 15 bin TL'ye home ofis kiralayan ve işlerini buradan yürüten Özer'in milyonluk araçlarını da bu rezidansın garajına bıraktığı tespit edildi. Polis incelemesinde bu otomobillerin Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer üzerine kayıtlı olmadıkları da ortaya çıktı.

Thodex ve Vebitcoin'in ardından 'zincirleme' uyarısı! İşte 5 önemli risk

120 ÜLKEDE FAALİYET

Thodex soruşturmasını yürüten Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı da son gelişmeleri yaptığı bir açıklamada paylaştı. Açıklamada, Faruk Fatih Özer'in şirketinin 120'den fazla ülkede faaliyet gösterdiği ve Thodex soruşturması kapsamında 9 ilde 65 kişinin gözaltına alındığı, 15 kişinin ise arandığı belirtildi.

KIRMIZI BÜLTEN ÇIKARILIP İADESİ İSTENDİ

Açıklamada, "Cumhuriyet Başsavcılığımızın talebi üzerine İstanbul Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliğinin 2021/2680 sayılı kararıyla şüpheli Faruk Fatih Özer hakkında tutuklamaya yönelik yakalama kararı çıkarılmış ve şahsın uluslararası düzeyde (kırmızı bültenle) aranıp yakalanmasını sağlamak amacıyla gerekli adli girişimler yapılmıştır. Mahkeme kararı üzerine Adalet Bakanlığınca gerekli yasal prosedürler işletilerek şahıs hakkında kırmızı bülten çıkarılmış, Arnavutluk'a gittiği belirlenen şahsın Arnavutluk'tan iadesi istenmiştir. Ayrıca adı geçen şirkete ve şüpheli şahsa ait banka hesaplarına tedbir konulmuştur" denildi.

GÖZALTINA ALINANLAR ÖZER'LE İRTİBATLI

Soruşturma dosyasından sızan bilgilere göre, gözaltına alınanların tümü şirket çalışanları ve Faruk Fatih Özer'le irtibatı bulunan kişiler.

AĞABEYİ YAKALANDI

Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in ağabeyi Güven Özer, Pendik'te saklandığı evde yakalandı. Özer'in babası Zülküf Özer ve kız kardeşi Serap Özer ise halen aranıyor.

YORUMLAR 42
 • Cafer 3 yıl önce Şikayet Et
  Yakalansa da paralar uçmuştur Mehmet aydın-Fatih özerinde getirilip taksim meydanında asılacak değilya,yasaları güncelleyin ağır cezalar getirin.Devleti ve milleti dolandıranlara hırsızlara ağırlaştırmış muhabbet ceza verilebilsin,bunlara yardım edenler dahil mal varlıklarında el konsun,caydırıcı olur.Yoksa tosunları kovaladık yakaladık para uçmuş 3-5 yat çık.
  Cevapla
 • Merhamet 3 yıl önce Şikayet Et
  Sert yasal düzenlemeler olmalı saf ve mazlum insanlar dört tane üç kağıtçının merhametine bırakılmamalı
  Cevapla
 • Akla geliyor 3 yıl önce Şikayet Et
  Arkalarında güçlü bir örgüt olmadan tosun yada Faruk bunları yapmaları dünyayı gezip saklanmaları çok zor ister istemez akla fetö geliyor
  Cevapla
 • Soydan Özbay 3 yıl önce Şikayet Et
  Fetö var
  Cevapla
 • A.Numan KARATAŞ 3 yıl önce Şikayet Et
  1 koyup 5 almaya calısmayacaksın
  Cevapla
 • Mağdur hırsız 3 yıl önce Şikayet Et
  Çeşme ilçesinde iftiraya uğradığı için intihar eden polisi hatırladım maalesef birileri çalıyor sonrada dikkatleri başka yöne çekmek için mazlumlara iftira atmaktan çekinmiyor geçmişte bu tip olayları bir çok kez gördüm hırsızlık yapıpta yok benimde yüzüyüm kayboldu yok tükenmez kalemim kayboldu diye dikkatleri başka yöne çekme yani ben hırsız değilim benimde eşyam kayboldu tezgahı kaçan Farukta yarın benim malımı çaldılar mağdurum derse şaşırmayın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Paylaşımı infiale neden olmuştu! BaBaLa TV Oğuzhan Uğur’a hapis talebi
Almanya'da futbol şöleni: EURO 2024 bugün başlıyor!