TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan bölgesel bir tehdittir!

TBMM Başkanı Şentop, "Türkiye, Ermenistan'ın gerek Azerbaycan'a karşı gerekse bölgesel olarak bir tehdit, olduğu kanaatindedir." dedi.

TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan bölgesel bir tehdittir!
TBMM Başkanı Şentop: Ermenistan bölgesel bir tehdittir!
GİRİŞ 28.04.2021 12:47 GÜNCELLEME 28.04.2021 12:50
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

TBMM Başkanı Şentop, "Türkiye, Ermenistan'ın gerek Azerbaycan'a karşı gerekse bölgesel olarak bir tehdit, risk oluşturan, sorumsuz hareket eden bir devlet olduğu kanaatindedir." açıklamasında bulundu.

Şentop'un açıklamalarında ön çıkan başlıklar şöyle:

Türkiye olarak, herkesin güvenliği için çalışmak, bütün insanlığı barış ve istikrar içinde yaşatmak için mücadeleye devam etmekte kararlıyız. Bölgemizdeki ve dünyadaki ihtilafların çözümlenmesi için inisiyatif almaktan da kaçınmamaktayız.

"Birleşmiş Milletler ve bölgesel kuruluşların kapasite geliştirme çabalarına katkıda bulunmanın yanında, talep eden ülkelerle de ikili düzeyde kapasite geliştirme programları gerçekleştirmekte, savunma ve güvenlik iş birliği anlaşmaları imzalamaktadır. Bilmenizi isterim ki Türkiye, bu alanda, her türlü iş birliğine açıktır.

Ermenistan'ın, Azerbaycan topraklarında işgalci olduğu, uluslararası hukuka, uluslararası hukukun tesis ettiği kurumlara göre tespit edilmiş bir gerçektir.

Türkiye'nin Azerbaycan'ın yanında yer alması, dost ve kardeşliğin ötesinde Azerbaycan'ın haklılığı ile ilgili ve bölgesel barış için tehdit oluşturan bir unsur karşısında tavrıyla ilgili durumdur."

Ayrıntılar geliyor...

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • tunctunc 5 ay önce Şikayet Et
  Cok dogru bir tesbit,,Bunu bile tesbit edip söyleyebilmek sihhati bir aklin i$idir.Neden kilicdaroglu ve folklör ekibinen böyle akilli tesbitler duymuyoruz.!
  Cevapla
 • İsmail 5 ay önce Şikayet Et
  Zaten Sırplar-Yahudiler-Yunanlılar-Ermeniler yok edilse dünya % 80 barış güvencesi ile yaşar....
  Cevapla
 • Arslan 5 ay önce Şikayet Et
  güzel konuşmuş ağzına sağlık
  Cevapla
 • erdemir 5 ay önce Şikayet Et
  40 bin ermeni var atin disari
  Cevapla
 • Ali 5 ay önce Şikayet Et
  Vatndaş olmayan ermenileri gönderelim gitsinler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Ankara'da şiddetli patlama
Küle dönen Dereiçi köyü devlet eliyle yeniden doğuyor!