Adana Emniyet Müdürlüğü: Alparslan Kuytul'un oğlu gözaltında değil

Adana Emniyet Müdürlüğü, dün gözaltına alınanlar arasında Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı eski yöneticisi Alparslan Kuytul'un oğlunun olmadığını açıkladı.

Adana Emniyet Müdürlüğü: Alparslan Kuytul'un oğlu gözaltında değil
Adana Emniyet Müdürlüğü: Alparslan Kuytul'un oğlu gözaltında değil
GİRİŞ 04.05.2021 14:25 GÜNCELLEME 04.05.2021 14:25

Adana Emniyet Müdürlüğü, kanuna aykırı şekilde eylem yapmak isterken gözaltına alınanlar arasında, kayyum atanan ve kapatma davası süren Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı eski yöneticisi Alparslan Kuytul'un oğlu dahil 18 yaş altı kimse olmadığını bildirdi.

Müdürlükten yapılan açıklamada, "vakıf faaliyetleri adı altında kuruluş amacı dışında faaliyetlerde bulunduğu" gerekçesiyle kayyum atanan ve kapatma davası devam eden Adana merkezli Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfının eski yöneticisi Alparslan Kuytul ve yandaşlarının provokasyon girişiminde bulunduğu olayda 14 yaşındaki çocuğun da gözaltına alındığı yönünde asılsız iddialar olduğu belirtildi.

Açıklamada, "İlimizde dün gece kanuna aykırı şekilde eylem yapmak isteyen ve bunun neticesinde gözaltına alınan şahıslar arasında Alparslan Kuytul'un oğlu da dahil 18 yaş altı kimse bulunmamaktadır." denildi.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Netanyahu'nun sözcüsü Gendelman'ın Gazze'yle ilgili dezenformasyonu ortaya çıktı!
Canlı yayında akıllara durgunluk veren sözler! Durum içler acısı...