Kız Kulesi kültür ve sanat merkezi oluyor

Restorasyon sürecine gireceği belirtilen Kız Kulesi'nin Galata Kulesi gibi bir kültür ve sanat merkezi haline getirileceği belirtildi.

Kız Kulesi kültür ve sanat merkezi oluyor
Kız Kulesi kültür ve sanat merkezi oluyor
GİRİŞ 04.05.2021 21:57 GÜNCELLEME 04.05.2021 22:00
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bulunan ve Hamoğlu Holding'in işlettiği Kız Kulesi, yeniden Kültür ve Turizm Bakanlığı'na geçti.

Ulaşımın Salacak ve Ortaköy'den sandallarla yapıldığı kule, kısa sürecek restorasyon çalışmasının ardından yeniden düzenlenerek kültür ve sanat merkezi haline getirilecek. Işıklandırmaların yapılacağı kulede, konser verilebilmesi için düzenleme yapılacak. Çalışmaların önümüzdeki günlerde başlaması planlanıyor. Kızkulesi, 1995 yılında 49 yıllığına Hamoğlu Holding'e kiralanmasının ardından, restorasyon süreci başladı. Aslına uygun olarak gerçekleştirilen restorasyon sürecinin ardından 2000 yılında ziyarete açıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 5
 • Vay bee 1 hafta önce Şikayet Et
  Her şeyi Tükettik Sırada KIZ Kulesi var ...
  Cevapla
 • vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  konsere gitmek istemezsek, eskisi gibi kız kulesini ziyaret edemiyecek miyiz?
  Cevapla
 • Analist 1 hafta önce Şikayet Et
  Böyle müstesna bir yeri konser verilecek bir kültür merkezi yapmak, kültürden konser damıtmak da bize mahsus herhalde. "Marmara Balıkçısı" diye bir esnafa kiralasanız daha kültürel bir yer olurdu. Montrö Kız Kulemize de mi karışıyor yoksa?
  Cevapla
 • gönül 1 hafta önce Şikayet Et
  boş yapma ya
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Konser nedir ya Müslüman ülkede? Elin gavuru olsa kendi inancı ve kültürü doğrultusunda etkinlik yapar. Biz de hâlâ batı özentisiyle yaşıyoruz
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Muharrem İnce'nin partisi hangi ittifakın işine yarayacak?
ABD Başkanı Joe Biden'dan Netanyahu'ya: Bölgede ateşkes sağlanmalı