Gaziantep Emniyet Müdürü emekliliğini istedi

Gaziantep’te, 19 Eylül 2019 tarihinden bu yana İl Emniyet Müdürlüğü görevini yapan Cengiz Zeybek, emekliliğini istediğini duyurdu.

Gaziantep Emniyet Müdürü emekliliğini istedi
Gaziantep Emniyet Müdürü emekliliğini istedi
GİRİŞ 05.05.2021 04:43 GÜNCELLEME 05.05.2021 04:43
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Gaziantep Emniyet Müdürü Zeybek'in açıklamasında, "Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması adına, 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım gibi özveriyle görev yaptığım Emniyet Teşkilatından emekliliğimi istemiş bulunmaktayım" ifadeleri yer aldı.

''DEVLETİMİZİN YIPRATILMAMASI ADINA EMEMKLİLİĞİMİ İSTEMİŞ BULUNMAKTAYIM''

İl Emniyet Müdürlüğünün resmi sosyal medya hesabında yaptığı açıklamayla aldığı kararı duyuran Zeybek, açıklamasında “Bugüne kadar edindiğim devlet tecrübesi ve görev bilincim, bu haklı ama provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir personelin sorunlu müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması adına, emrimdeki personelin bu hatalı eyleminin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım gibi özveriyle görev yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” ifadeleriyle emekliliğini istediğini duyurdu.

Gaziantep’te son olarak yaşanan ‘Cami Provokasyonu’ olayının ardından sosyal medyada dolaşan müdahale görüntüleri sonrası görev süresinin dolmasına 6 ay kalan emekliliğini isteyen Zeybek, yaptığı açıklamada, “02 Mayıs 2021 Pazar günü Gaziantep'te, kendilerini “Furkan Gönüllüsü" olarak adlandıran bir grup camilerimizde kalabalıklar halinde toplanmış, ilgililerin kararlı duruşu sonucu dağılmışlardır. Gelen istihbarı bilgilere göre, itikaf bahanesiyle camilerden çıkılmayacağı, kimi oluşumların geçmişte denediği gibi “Sivil İtaatsizlik” ve“ Alternatif Cuma" benzeri bir girişim içinde olunacağı bilgisi alınmıştır. Gaziantep il Müftüsünün 03.05.2021 günü saat 05.40'da 40-50 kişilik grupların camileri boşaltmamakta direndiğine ve desteğe ihtiyaçları olduğuna dair talebi üzerine, tarafımdan günün nöbetçi müdürüne yeterince kuvvet alarak din görevlilerine destek olunması talimatı verilmiştir. Pandemi koşullarında alınan önlemleri çarpıtarak halkımızı kışkırtmak amacıyla, İslam dininin kutsalları da istismar edilmek suretiyle bir provokasyon girişiminde bulunulmuştur. Salgın sebebiyle alınan tedbirlere uymamak, toplum sağlığını hiçe sayarak tehlikeye düşürmek olduğu gibi, dinimize göre de büyük bir vebal ve kul hakkı ihlalidir. Her gün yüzlerce kişinin vefat ettiği bir ortamda, önce sözlü ikazlarda bulunulmuş, gurubun hakaret ederek eylemlerine devam etmesi üzerine kademeli olarak müdahale edilmiştir. Ancak bu haklı müdahale esnasında orada bulunmaması gereken bir personelimiz, bizim de asla kabul edemeyeceğimiz bir şekilde cami içinde biber gazı kullanmış ve derhal görevden uzaklaştırılarak sorumlular hakkında gerekli soruşturma işlemi başlatılmıştır. Bugüne kadar edindiğim devlet tecrübesi ve görev bilincim, bu haklı ama provokatörlerin ekmeğine yağ süren bir personelin sorunlu müdahale biçimini, devletimizin ve Türk Polis Teşkilatının yıpratılmaması adına, emrimdeki personelin bu hatalı eyleminin etik sorumluluğuyla, yaklaşık 37 yıldır büyük bir şevk ve her bir meslektaşım gibi özveriyle görev yaptığım Emniyet Teşkilatından 04.05.2021 günü emekliliğimi istemiş bulunmaktayım” ifadelerine yer verdi.

Zeybek açıklamasının sonunda ise, “Beni dört ilin İl Emniyet Müdürlüğüne layık görüp emanet eden devlet büyüklerime, birlikte görev yapmaktan onur duyduğum adli, askeri ve mülki erkan ile tüm meslektaşlarıma, bu zorlu meslek yaşantım boyunca daima destek ve fedakarlıklarıyla yanımda olan eşim ve evlatlarıma, her şeyin en iyisine layık yüce milletimize şükranlarımı sunuyorum” sözlerini ekledi.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 66
 • Yakub 1 yıl önce Şikayet Et
  Tavsiyem şudur ki 2023 'e kadar durmanızdır çünkü Gaziantep'te ciddi bir sorun var. Bu sorun Devlete ve Millete zarar vermemesi için dirayetli birinin kendini feda etmesi gerek diye düşünüyorum. Teşkilât dizisinden sizin mesleği az buçuk öğrendik. Bence operasyon yani görev daha tam bitmedi. Teşekkürler
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  6 ay kalmış emekliliğine. Ha şimdi ha 6 ay sonra, çok uzun yazmaya gerek yoktu karar verdiyseniz olun, mesaj vermeden, hiç kimse bulunmaz değildir, analar doğurmuştur vatan millet hak sevdalısı evlatlar bizde bitmez. Allahın izniyle.
  Cevapla
 • Muhalif 1 yıl önce Şikayet Et
  Eğer istifa onaylanırsa bundan sonra benzer hatalar veya başka birilerinin hatalarından dolayı benzer tepkileri beklememiz gerekir tabii bütün devlet kurumlarında aynı hassasiyetle bir yandan iyi bir yandan haksızlık insanın kendi iradesi dışında zora sokulması
  Cevapla
 • SEDAT KALFA 1 yıl önce Şikayet Et
  Asil bir davranış sn müdürden BEN OLSAM BU ADAMI EMNİYET GENEL MÜDÜRÜ YAPARIM ..
  Cevapla
 • TATAR REMİ 1 yıl önce Şikayet Et
  kutsal olan bu görevinize devam edin lütfen düşmanları sevindirmeyin müdürüm.
  Cevapla
 • karadeniz 1 yıl önce Şikayet Et
  Bekci nin ne suçu var.Bekcide Mudur beyde görevde kalsin sayın soylu.Hatta ikiside odullendirilsin.Her biber gazi sikan adami gorevden alirsaniz.ohoooo.gulunc durum.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kılıçdaroğlu'na "başörtüsü hamlesi yap" fikrini veren siyasetçi belli oldu
Dünya Bankası, Türkiye için büyüme tahminini yükseltti