CHP'li belediye başkanı kayınbiraderini işe aldı: Başka bir ehil kişi bulamadım

Aydın'ın Yenipazar ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Yüsran Erden'in 15 bin 424 TL brüt ücret ile işe aldığı kayınbiraderi Hancıoğlu, Aydın'da gündem oldu.

CHP'li belediye başkanı kayınbiraderini işe aldı: Başka bir ehil kişi bulamadım
CHP'li belediye başkanı kayınbiraderini işe aldı: Başka bir ehil kişi bulamadım
GİRİŞ 05.05.2021 12:53 GÜNCELLEME 05.05.2021 13:08
Bu Habere 86 Yorum Yapılmış

Aydın'ın Yenipazar ilçesinin CHP'li Belediye Başkanı Yüsran Erden'in 15 bin 424 TL brüt ücret ile işe aldığı kayınbiraderi Hamit Hancıoğlu, Aydın'da gündem oldu.

Konunun yeni bir olay olmadığını belirten Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, başka ehil bir kişi bulamadığı için emekli olan kayınbiraderini işe almak zorunda kaldığını söyledi.

Maaş iddialarını da yalanlayan Erden, kayınbiraderinin gerçek maaşının net 7 bin 380 TL olduğunu belirtti.

Edinilen bilgiye göre, daha önce Yenipazar Belediyesi'nde fen memuru ve fen işleri müdür yardımcılığı ve müdürlüğü görevlerinde bulunan Hamit Hancıoğlu, 2014 yılında emekli oldu. Belediye Başkanı Yüsran Erden'in kayınbiraderi olan Hamit Hancıoğlu'nun, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 93. maddesi gereği emeklilik dönüşü kapsamında tekniker kadrosunda yeniden memur olarak ataması yapılıp işe başladığı, lisans mezunu olduğu ve şartları taşıdığı için fen işleri müdür vekili olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

BELEDİYEDEN ALDIĞI MAAŞ GÜNDEM OLDU

Başkanın eşinin kardeşi olan Hamit Hancıoğlu'nun aynı zamanda encümen üyesi olarak görev yapması emeklilik maaşının yanında belediyeden de 15 bin 424 TL brüt maaş alması Aydın'da bazı kesimler tarafından eleştirilince gündem oldu.

"MEVZUAT AÇISINDAN HERHANGİ BİR SIKINTI YOK

Olayın yeni bir olay olmadığını söyleyen Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, "2009'da başkan olarak göreve geldiğimde zaten kayınbiraderim Hamit Hancıoğlu Fen İşleri müdürüydü. 2014'te ben görevi bırakınca kayınbiraderim Hamit Hancıoğlu ile birlikte mali işler müdürü de emekliye ayrıldı. Daha sonra kayınbiraderim Hamit Hancıoğlu, Nazilli ve Yenipazar Aski sorumluluğunu da üstlendi. Ben daha sonra 2019 da yeniden belediye başkanı seçilip göreve geldiğimde birtakım kadroların değişmiş, fen işleri müdürlüğünü, vekaleten ziraat mühendisi ve sözleşmeli bir memurun yürüttüğünü gördüm. Sözleşmeli memurun idari görev yapması mevzuata aykırı. Bundan dolayı iptal edilen ihaleler bile oldu. Ben onu başka bir kadroya atadım. Fen işleri müdürlüğü kadrosu boş kaldı ve buraya atayacak ve o görevi yapacak personel de yok. 2019'dan sonra köyler de bize bağlandı. 1988 den beri Yenipazar belediyesinde görev yapan bir kardeşimiz benim kayınbiraderim. Sağa sola da baktım başka ehil bir kişi bulamadım. Kayınçoma rica ettim. Mevzuat açısından herhangi bir sıkıntısı yok idi. 657 sayılı yasaya tabi olarak atamasını yaptım. 65 yaşına kadar çalışabilir" dedi.

"NET MAAŞI 7 BİN 380 TL"

Yenipazar Belediye Başkanı Yüsran Erden, kayınbiraderinin maaş bordrosunda yer alan brüt 15 bin 424 TL 06 kuruşluk rakamın da gerçeği yansıtmadığını belirterek, "Kayınbiraderim 9 bin 975 TL 21 kuruş bürüt, 7 bin 380 TL 78 kuruş net maaş alıyor" diyerek 15 bin 424 TL 06 kuruş olan rakamın eski gelir vergisi matrahı olduğunu kaydetti.

 

Adalar’da ürküten iddia: Sağlıklı atları ruam hastası atlarla aynı yere kapattılar

Sosyal medya korkunç görüntüleri konuşuyor! Bunlar İBB'nin kayıp atları mı?

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 86
 • Tekin 4 ay önce Şikayet Et
  Arkadaşlar, belki de gerçekten adam liyakat sahibidir. Hem bir müdür için çok ta büyük paralar ödememiş ve hem de eski müdürmüş adam. Suizanna girmeyin mubarek gün. Unutmayınki Hz. Osman dahi akrabalarını göreve getirmiş olmaktan haksızca iftiraya uğramıştır.
  Cevapla
 • grinin 69 tonu 4 ay önce Şikayet Et
  beyler adam haklı ama baksana başka ehil kişi bulamamış... yersen tabi
  Cevapla
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  chp li başkan aydında ehil isan olmadığını söylemiş. benim oyum ile ehil olmayanın oyu naaıl bir olur vatandaş?
  Cevapla
 • mehmet 4 ay önce Şikayet Et
  Adam ne yapsın koca Aydında lisans mezunu kimse yok.Al birini vur otekine
  Cevapla
 • Deli 4 ay önce Şikayet Et
  Benide ise Alirmisin Baskanim O paraya Hemen Türkiyeye Gelirim Sana Birsürüde Yalan Öyretirim Mesleyim Bu Benim Baskanim
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın S-400 resti sonrası Biden'dan tek cümlelik açıklama
La Palma dehşeti büyüyor! 20 km ilerledi! Aylarca sürecek