Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması!

İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker hakkında "Bu kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır." açıklaması yapıldı.

Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması!
Son dakika: İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması!
GİRİŞ 09.05.2021 17:49 GÜNCELLEME 09.05.2021 17:49
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı'ndan Sedat Peker açıklaması:

Güvenlik güçlerimiz, ülkenin huzuru ve güvenliği için, hukuk devleti çerçevesinde tüm imkanlarını, kararlılıkla ve sorumlulukla seferber etmektedir. Huzur ve güvenin temin edilmesinde birçok alanda edilen başarılar, organize suç ile mücadelede de hem operasyon verilerinde hem de halkımızın günlük hayatında hissedilmektedir.

Bu çerçevede 15 Temmuz sonrasında 1.738 operasyon yapılmış, 22 bin 636 şüpheli gözaltına alınmış, 8.414’ü tutuklanmış; 31 ulusal düzeyde, 13 bölgesel düzeyde ve 304’ü de yerel düzeyde olmak üzere toplam 348 organize suç örgütü çökertilmiştir. 

Organize suç örgütlerinin güvenlik güçlerimiz karşısındaki sıkışmışlığı, acizliği ve her operasyonda elde edilen üstün başarılar, bu yapıların tamamen temizlenmesini sağlamaktadır.  

Güvenlik güçlerimizin ağır saha baskısı karşısında, bu yapılara mensup kişiler, dönem dönem “örtüleme yöntemi” olarak adlandırdığımız bir yöntemle kamuoyuna “faaliyetlerinden uzaklaştığı” izlenimini vermek isterler. Ancak bu konudaki hedeflerimizi ısrarlı takibimiz, bu örtüleme adımlarına rağmen devam eder. 

Hakkında Kırmızı Bülten talep edilen organize suç çetesi sözde yöneticisi S.P., dönem dönem çeşitli iletişim mecraları aracılığıyla “iş insanıyım, bu işlerden çekildim” demesine rağmen, yine organize suça yönelik faaliyetleri tespit edilmiştir. Konu adliyeye sevk edilmiş ve neticesinde bu süreç, operasyona dönüştürülmüştür.  

Anılan kişinin, yurt dışından sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği yayınlardaki iftira ve ithamları, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz üzerine yeni bir organize suç faaliyeti olarak değerlendirilmektedir.  

Bu nedenle, anılan kişi ülkemize getirilip adalete teslim edilinceye kadar sürecin takibi sağlanacaktır.  

Güvenlik güçlerimiz, bugüne kadar yaptığı gibi bundan sonra da halkımızın huzurunu bozacak tüm suç örgütleriyle mücadelesini, bu yapılar hareket edemeyecek duruma gelinceye kadar sürdürecektir.  

Ayrıca 15 Temmuz’dan sonra art arda yapılan operasyonlarla büyük darbe vurduğumuz organize suç örgütlerinin son kalıntılarını da 2021 yılında tamamen bitirme kararlılığında olduğumuzu,  

Kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

 

YORUMLAR 21
 • Ali 6 ay önce Şikayet Et
  Sedat sedaaat hala mızıkçı ve üçkağıtçısın, devlet sana iş yaptırırmı lan, az karakterin olsa gelir adam gibi teslim olursun. Yalandan milletin adamlarına iftira atmazsın
  Cevapla
 • Rizeli 6 ay önce Şikayet Et
  Bu işler bıraz bulanık işler.15 Temmuz sonrası bu bahsi geçen kişi ,Rize'de miting düzenlemedi mi düzenledi.Kendisine karşı bir sempatim yoktur.Lakın şuna kesinlikle inanıyorum ki ,devletin bütünlüğüne kastedecek ne bir faliyeti nede faliyeti olanlarla kesinlikle aynı yolda yürümez.Damarlarındaki asıl kan buna musaade etmez. Vesselam.
  Cevapla
 • Diyarbakırlı 6 ay önce Şikayet Et
  hain olmasaydı ilk gün gelip teslim olurdu ateş olmayan yerde duman çıkmaz devletin aslan olduğu yerde çakalların saltanatına ihtiyaç yoktur.
  Cevapla
 • Osmanlı 6 ay önce Şikayet Et
  Sedat peker'in suçlu biri olduğuna bir türlü inanamıyorum.Milliyetçi ve mukettesatçı bir durumu vardı..Nasıl bir suç işlediğini sevenlerine kanıtlamaları lazım.Neyse at izi it izine karışmış vaziyette yaşıyoruz işte.Bir yandan da İtrail teröristleri kafasına göre takılıyor ve kimseyi umursamadan.Ne biçim bir dünya ise kimse de bu itlere bir dur diyemiyor..İsyan etmemek elde değil..
  Cevapla
 • Veysi 6 ay önce Şikayet Et
  Osi, Senin bu yazini okuduktan sonra bende senin akli başinda biri olduguna "KESINLIKLE INANMIYORUM"
  Cevapla
 • Levrok 6 ay önce Şikayet Et
  ic mimariye bakarsak hala Üsküpte
  Cevapla
 • Kılıçaslan 6 ay önce Şikayet Et
  levrok, levrek misin ya, iç mimariden anlamadığın belli, sıradan, Türkiye'de bile heryerde rastlanılan, bir sürü saçma sapan mütehhait uygulaması o kadar..valla pes, billaha pes..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Konuşanlar' programında tepki çeken sözler! RTÜK harekete geçti
Altını olanlara önemli uyarı: Altının kaderi belli oluyor, hazırlığınızı yapın