AK Parti'deyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ı zora sokacak belge!

2018'de AK Parti üyesiyken Abdullah Gül'ü desteklediğini açıklayan Ali Babacan'ın aynı yıl Erdoğan'ın adaylığı için imza verdiği ortaya çıktı.

GİRİŞ 10.05.2021 20:03 GÜNCELLEME 10.05.2021 20:51
Bu Habere 171 Yorum Yapılmış

DEVA Partisi lideri Ali Babacan'ın AK Parti'de olduğu 2018 yılında Abdullah Gül'ün ortak adaylığıyla ilgili "Ben de masadaydım" çıkışı tartışılırken ortaya çıkan yeni belge Babacan'ı zora düşürecek cinsten. Gül'ün ortak adaylığı için çalışan Babacan'ın 3 Mayıs 2018 tarihinde de Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olması için verdiği imzanın belgesi Twitter'a düştü.

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'ın, o dönem AK Parti üyesiyken Abdullah Gül'ü muhalefetin ortak adayı olması için çalışma yürüttüğünü söylemesi gündeme bomba gibi düştü.Ali Babacan, bir özel televizyon kanalında açıklamada bulundu ve "2018'de kötü bir tecrübemiz var. 2018'de ortak adaylık teşebbüsü vardı. Olmadı. Ülke tam 5 yıl kaybetti. Tam 5 yıl. Çok detayına girmeyeyim" iddiasında bulundu.

"GÖRÜNÜR DEĞİLDİM AMA TAM GÖBEĞİNDEYDİM"

Ali Babacan; bir gazetecinin "Detayına girelim. Çok iyi konu açtınız. O tarihte sizde o çalışmalarının içindesiniz diye anlıyorum" şeklindeki hatırlatmasına "Tabi tam ortası, göbeğindeydim. Görünür değildim ama tam göbeğindeyim" ifadelerini kullandı.

"İSİMLER BELLİ, ÇOK ŞEY YAPMAYALIM"

Ali Babacan, "Neden olmadı?" sorusuna, "Çünkü o günkü ortak aday formülü son günlere kadar gider iken ki, o zaman şöyle oldu. Diğer siyasi parti genel başkanları geldiler bunu teklif ettiler. Ortak adaylık konusunu teklif ettiler. (Abdullah Gül) Sayın Gül'e.." şeklinde cevap verdi.Ali Babacan, "Kim teklif etti?" sorusuna, "İsimler belli. Çok şey yapmayalım. Teklif edenleri topladığınızda ortak aday olsaydı rahatlıkla seçimi kazanacak bir tablo vardı o dönemde" dedi.

"ABDULLAH GÜL'ÜN TEKLİF EDİLDİĞİ ORTAMDA VARDIM"

Ali Babacan; "Abdullah Gül'ün teklif edildiği ortamda siz de var mıydınız?" sorusuna, "Tabi ki vardım. Şöyle bir şart vardı o gün. Ancak gerçekten hep beraber ortak duruş olursa bu iş olur. Yoksa bir-iki partinin destek verip diğer partilerin destek vermemesi ortak bir adaylık değil. O başka model. O gün gelip de siz ortak aday olsanız, siz de destekleyenler son güne kadar sözlerinin arkasında dursa idi, o gün o iş olur idi" ifadelerini kullandı.

GÜL'Ü DESTEKLERKEN ERDOĞAN İÇİN DE İMZA VERMİŞ

Sosyal medyada gündem olan Babacan'ın sözleri sonrası dikkat çeken bir ayrıntı daha ortaya çıktı. O dönemde AK Parti Ankara Milletvekili olan Ali Babacan'ın, Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olması için 2. sırada imza verdiği oraya çıktı.

KAYNAK: HABERLER.COM
ETİKETLER
gizli toplantı
YAZDIR
YORUMLAR 171
 • Pir-i Reis 6 ay önce Şikayet Et
  Bunun tanımı MÜNAFIK lık başka açıklamaya gerek yok
  Cevapla
 • Temel 6 ay önce Şikayet Et
  Kaliteli insanlarmış ALLAH rezil edecek ya kendileri kendi rezillik lerini anlatılar birisi dişileri bakanı ve Başbakan diyeribakanlık yapmış oldukları partiye ve onun genel başkanına kelek yapıyorlar utanmazlar yazıklarolsun
  Cevapla
 • Turan 6 ay önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun böyle adamlara iki yüzlü insanlar
  Cevapla
 • halıcı 6 ay önce Şikayet Et
  hain
  Cevapla
 • Dnmz 6 ay önce Şikayet Et
  Bukalemun ali.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs tablosu vaka ve ölüm sayıları! Son durum
İstanbul'da bazı ilçelerde binaların çatıları uçtu: 4 kişi hayatını kaybetti