Başkan Erdoğan'dan peş peşe 'Mescid-i Aksa' görüşmesi

Başkan Erdoğan, Ürdün Kralı 2. Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Başkan Erdoğan'dan peş peşe 'Mescid-i Aksa' görüşmesi
Başkan Erdoğan'dan peş peşe 'Mescid-i Aksa' görüşmesi
GİRİŞ 10.05.2021 23:54 GÜNCELLEME 11.05.2021 00:22
Bu Habere 129 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Ürdün Kralı 2. Abdullah'ın görüşmesinde İsrail'in Mescid-i Aksa'ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik insanlık dışı saldırılarının muhatabının esasında bütün Müslümanlar olduğuna işaret ederek, bu saldırıları ve zulmü durdurmak için Türkiye ve Ürdün’ün birlikte çalışmasının önemli olduğunu belirtti.

KUVEYT EMİRİYLE GÖRÜŞME

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede İsrail’in Mescid-i Aksa’ya ve Filistinlilere yönelik saldırıları ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede İsrail’in Kudüs, Mescid-i Aksa ve Filistinlilere yönelik alçakça saldırılarının durdurulması, uluslararası camianın bu saldırılara güçlü ve caydırıcı bir tepki vermesi ve Filistin’e destek olunması için Türkiye ve Kuveyt’in birlikte çalışmasının önemli olduğunu ifade etti.

FAHRETTİN ALTUN'DAN AÇIKLAMA: CUMHURBAŞKANIMIZ BM BAŞTA OLMAK ÜZERE DÜNYA DEVLETLERİNİN DİKKATİNİ ÇEKMİŞTİR

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Başkan Erdoğan'ın diplomasi trafiğiyle ilgili önemli açıklama yaptı.


Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Filistin'in haklı davasında Filistinlilerin yanında olduğunu, Birleşmiş Milletler (BM) başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini İsrail'in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başardığını ifade etti.

Altun'un açıklamaları şu şekilde;

Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan, Filistin’in haklı davasında her daim Filistinli kardeşlerimizin yanında olmuştur. BM başta olmak üzere uluslararası tüm kuruluşların ve dünya devletlerinin dikkatini, İsrail’in uyguladığı devlet terörüne çekmeyi başarmıştır.

Başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız Filistin Devleti için her platformda kararlı bir mücadele yürüten Cumhurbaşkanımız, terör eylemlerini ve işgal girişimlerini giderek artıran İsrail’e karşı bağımsız Filistin’i ve Filistinli kardeşlerimizi savunmayı sürdürmektedir.

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Endonezya Cumhurbaşkanı Joko Widodo, Ürdün Kralı Abdullah ve Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf ile görüşmeler gerçekleştiren Cumhurbaşkanımız, diplomasi trafiğine ara vermeden devam etmektedir.

Türkiye, İsrail’in, dünyanın gözü önünde gerçekleştirdiği katliamların bir an önce sona ermesi için uluslararası tüm aktörleri sorumluluk almaya ve İsrail’in uyguladığı devlet terörüne karşı dünya ülkelerini tavır almaya davet etmektedir.

Kudüs huzura ermeden, Filistinli kardeşlerimiz kendi topraklarında özgürce yaşamadan asla davamızdan dönmeyeceğiz. Dünyanın bu zulme karşı üç maymunu oynamasına daha fazla seyirci kalmayacağız. Filistin’in adım adım işgal edilmesine izin vermeyeceğiz.

YORUMLAR 129
 • Mustafa 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben almanyada yaşıyorum,önce şu Araplara güve nilmez lafını bırakın.Araplarin Reise sahip çıkma oranları turkiyeden daha fazla,biraz gözünüzü ve aklınızı açın Biz gerçek anlamda özümüze dönmediğimiz sürece bu kafirler böyle devam eder .Turkiyenin /99 Müslüman ama AKP/50 oy alıyor,demektir turkiyenin /50 uyuyor,bence bizim işimiz önce Türkiye olmalı daha sonra İsrail ve ABD olmali
  Cevapla
 • Mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok şey yapıyormuş gibi görün hiçbir şey yapma uyan müslüman...
  Cevapla
 • halk 2 yıl önce Şikayet Et
  Tek aksiyon alan Türkiye
  Cevapla
 • İso 2 yıl önce Şikayet Et
  Maalesef Türkiyenin şu an Müslüman ülkeler üzerinde etkisi yok
  Cevapla
 • Osman 2 yıl önce Şikayet Et
  O bölgede Müslüman ülke mi var ? Arap devlet başkanlarının Hepsi sapmış... paraya hizmet ediyorlar... Görünen bu.. Neden bu zulümlere karşı sadece Türkiye'nin sesi çıkıyor? Neden Müslüman insanlara yardım için sadece Türkiye uğraşıyor? Yıllarca Müslümanlar katledildi Türkiye'den başka hiçbir islam devletinin sesi çıkmadı... Bu olaylar olurken suudlar yemeni bombalıyor.. Müslüman müslümanı katlediyor.. neresi müslüman onların_??
  Cevapla
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  kudüs kırmızı çizgimizdi
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Kolombiya'dan tüm dünyaya İsrail çıkışı! Devlet Başkanı Petro açıkladı
İsrail ordusu duyurdu: Hamas'tan 'üst düzey' darbe!