Canlı yayında Babacan'ı yerden yere vurdu! Çift karakterlilik, tükenmişlik sendromu...

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalar yaptı.

GİRİŞ 11.05.2021 18:52 GÜNCELLEME 11.05.2021 19:36
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

AK Parti İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe A Haber canlı yayınında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kabakptepe, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan'a da sert tepki gösterdi.

ÇİFT KARAKTERLİLİK

AK Parti ankara mlletvekili olduğu dönemde, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın karşısına çatı aday olarak çıkarılmak istenen Abdullah Gül'ü desteklediğini itiraf eden Ali Babacan ile ilgili konuşan Osman Nuri Kabaktepe; şu ifadeleri kullandı:

Uzun yıllar bir part içerisinde görev alıyorsunuz. Birileriyle beraber hareket ediyorsunuz. Yine onunla birlikte hareket ederken, tam karşı cenahta da yer alacak şekilde bir girişimde bulunuyorsunuz. Bunu bir tükenmişlik sendromu olarak görüyorum. Siz Cumhurbaşkanımız aday olması için imza veriyorsunuz, aday olması için konuşuyorsunuz. Daha sonra Recep Tayyip Erdoğan'ın aday olmaması için, karşı tarafın aday olması için bir takım girişimlerde bulunuyorsunuz. Ali Babacan'ın yaptığı hadise de 'Bulunduğunuz siyasi partinin kuyusu nasıl kazılır?' buna örnek. Bu çift karakterliliktir. Üzülüyoruz. Topluma inandırıcılığını nasıl sağlayacak? Onu da kendisine sorması lazım.

BM KUDÜS'E BARIŞ GÜCÜ DÖNDERMELİ

İsrai'in Filistin'de insanlık suçunu işlediğini, soykırım yaptığı söyleyen Kabaktepe, Birleşmiş Milletleri bir an önce Kudüs'e barış gücü göndermesi gerektiği ifade etti.

Kabaktepe canlı yayında İsrail terörüyle ilgili şu ifadeleri kullandı: İnsanın içini burkan, gözünden yaş döktüren ve sözün bittiği, tükendiği sahneleri izlediğimiz günleri yaşıyoruz. Kudüs, insanlık tarihinin en kadim kentlerinden birisi. Ama insanlık tarihinin en önemli suçlarından birisi de öldürmektir. Maalesef insanlık tarihinin en kadim kentinde insanlığın ilk suçunun işlendiği günleri yaşıyoruz. Ortada bir devlet uygulamasından ziyade terörizm var. Terörize edilmiş bir şekilde, Filistin halkının hem özgürlüklerinin hem ibadet haklarının hem de ibadethaneye karşı yapılan saygısızlıkları hep birlikte izliyoruz. Bir işgal politikasından bahsedilebilir. Filistinli kardeşlerimizin topraklarını işgal eden bir İsrail'den bahsedebiliriz. Filistinlilerin bahçesine, evlerine tasallut olan bir İsrail'den bahsedilebilir. İsrailli yerleşimcilerden değil, İsrailli işgalcilerden bahsedilebilir. Yerleşimci hakikati tam anlamıyla anlatmıyor.

Bir yerde mağduriyet içerisinde gelip de sahipsiz bir araziye yerleşen insanlardan bahsetmiyoruz. Kendi mülkleri olmayan, kendi malları olmayan, kendi hukukları olmayan Filistinli kardeşlerimizin arazilerine zorla gelip gasp ederek devletleşme sürecini yaşayıp bugün de yine aynı şekilde devlet eliyle terörize ederek Filistinlilerin yaşam haklarını ellerinden almaya çalışıyorlar. Ortada bir terör var.

Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi bu konuda bir an evvel karar almalı. BM barış gücü göndermeli.

139 MİLYAR TL'LİK KAYNAĞI NEREYE KULLANDINIZ?

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na zor sorular yönelten Osman Nuri Kabaktepe, "Biz şu soruyu soruyoruz: İstanbul için ne üretiyorsunuz? Bir belediye, ilçe belediyesi de büyükşehir belediyesi de olabilir. Yönettiğiniz ilin ve ilçenin hizmetlerini görmek için o makama geliyorsunuz. Diyoruz ki İstanbul için ne ürettiniz? 2019'da CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ni kazandığı günden bugüne kadar yaklaşık 139 milyar TL'lik bir bütçe kullanmış. Pandemi öncesi de AK Partili belediyelerimizi ziyaret ettim. 4 ilçe belediyemizi ziyaret ettim. Seçimi kazandığımız günden Nisan ayına kadar olan bütçelerini aldım. 4 milyar bütçe kullanmışlar. Ne yaptıklarını da sordum. 187 eser var. Parklar, bahçeler, kütüphaneler ve çocuk oyun alanlar… Şimdi ben İBB'ye soruyorum. 4 milyarla 4 ilçe belediyemiz 187 eser üretmiş, isterseniz bunların listelerini size veririz. Bu 187 eser karşılığında yaklaşık 35 kat daha fazla bir bütçeye sahip olarak siz ne ürettiniz?" ifadelerini kullandı..

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • osman 2 ay önce Şikayet Et
  babacan havasını alır
  Cevapla
 • adalet 2 ay önce Şikayet Et
  Babacan kuvvetli geliyor sebeb bu.
  Cevapla
 • Recep 2 ay önce Şikayet Et
  Lastik patlak , gelemez.
  Cevapla
 • Misafir 2 ay önce Şikayet Et
  Polemik de bir üretimdir.
  Cevapla
 • mustafa 2 ay önce Şikayet Et
  haşhaşilerin özelliğidir çok yüzlülük
  Cevapla
 • Ayhan 2 ay önce Şikayet Et
  Tepki oyu verenlerin ve buna sebep olanların vay haline
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Konya'daki katliamda yeni gelişme: 10 kişi tutuklandı
Sıcaklık ne zaman düşecek? Uzmanlar merak edilen soruyu yanıtladı