Okullar ne zaman kapanacak? MEB 2021 yılı çalışma takvimi! Yazın okullar açık olacak…

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimlerini uzaktan da olsa sürdüren öğrenciler okulların kapanma tarihini merak ediyor. 17 Mayıs itibariyle 8 ve 12. sınıflar yüz yüze eğitime geçiş yaptı. Milyonlarca veli ve öğrenci okulların kapanacağı tarihe odaklandı. Uzaktan eğitimle geçen uzun sürenin ardından yazın okulların açık olup olmayacağı merak ediliyor. MEB Bakanı Ziya Selçuk okulların kapanmasıyla ilgili net tarih verdi. Peki 2021 okullar ne zaman kapanacak?

Okullar ne zaman kapanacak? MEB 2021 yılı çalışma takvimi! Yazın okullar açık olacak…
Okullar ne zaman kapanacak? MEB 2021 yılı çalışma takvimi! Yazın okullar açık olacak…
GİRİŞ 24.05.2021 15:52 GÜNCELLEME 24.05.2021 15:52
Bu Habere 175 Yorum Yapılmış

17 Mayıs sonrası  yüz yüze eğitim kısıtlı imkanlarla olsa da yapılmaya başlandı. Milli Eğitim Bakanlığı resmi ve özel, örgün tüm eğitim kurumlarında 8 ve 12. sınıfların destekleme, yetiştirme ve takviye kurslarının yüz yüze eğitime geçtiğini duyurdu. Bu sınıfların dışında kalan İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri EBA ile uzaktan eğitime devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı pandemi nedeniyle bu yıl dönem başında yapılması planlanan ikinci ara tatili, yarıyıl tatiline eklemişti. Takvimde yaşanan değişiklikler sonrası öğrenciler ve veliler kafa karışıklığı yaşadı. Yazın okullarda telafi vb. eğitim verilip verilmemesi gündeme taşındı. MEB Bakanı Ziya Selçuk okulların kapanma tarihini katıldığı canlı yayında açıkladı. Peki okullar ne zaman kapanacak? İşte 2020-2021 dönemin sona ereceği tarih…

Bursluluk sınavı ne zaman 2021? Ertelenen İOKBS Eylül ayında mı yapılacak?

Okullar Ne Zaman Kapanacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, katıldığı canlı yayında okulların 2 Temmuz tarihinde kapanacağını duyurdu. 31 Ağustos’ta başlayan 2020-2021 eğitim öğretim yılı Temmuz ayının ikinci gününde sona erecek. MEB Bakanlığı öğrencilere basılı karne verilmesini hedeflerken pandemi nedeniyle  her ihtimale karşı dijital karnelerde hazır olacak.

MEB Bakanı Ziya Selçuk açıklamasının devamında "Yazın dileyen veliler çocuklarının matematik kampı, kursu ya da yaz okulları ya da televizyondaki destek çalışmaları ve EBA internetteki aktivitelerle desteklenmesi konusunda yüzlerce etkinlik görecekler." ifadelerini kullandı.

1 Haziran’da Yeniden Değerlendirilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı, tam kapanmanın ardından yaptığı açıklamada 17 Mayıs tarihinden itibaren okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilere eğitim veren okul ve sınıflar, rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme((takviye) kurslarında yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı. 1 Haziran tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı, vaka sayıları, salgının gidişatına göre okullar için tekrar değerlendirme yapacak. Bu değerlendirme neticesinde yüz yüze eğitime geçilmesi veya uzaktan eğitimin sürdürülmesine ilişkin karar alınacak.

MEB’den Sınav Açıklaması Geldi!

Milli Eğitim Bakanlığı, salgın tedbirlerini dikkate alarak ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin 2. dönem sınavlarına ilişkin düzenleme yaptı. 1,2,3. sınıf öğrencileri, birinci dönemde olduğu gibi yüz yüze eğitim, canlı ders yayınlarını takip ve derslerine olan ilgisine göre öğretmenler tarafından değerlendirilecek.  4. sınıf öğrencileri ise ikinci dönem derslerinin sınavsız veya sınavla değerlendirilmesi için başvuru yapabilecek. Öğrencilerin tercihlerine göre dönem sonu ortalaması şekillenecek. 

Ortaokul kademelerinde ölçme ve değerlendirme işlemleri tercihe bırakıldı. Ortaokul 5,6,7. sınıf öğrencileri ikinci dönem yüz yüze sınavlara katılabilecek. Girmiş oldukları sınavların puanları yükseltmek için ayrıca öğrencilere hak tanınacak. Sınava katılmak istemeyenler için 1. dönem notları geçerli olacak. Bu durumlardan hangisinin tercih edildiği 26 Mayıs tarihine kadar yazılı veya e-posta olarak okullara bildirilecek.

YORUMLAR 175
 • Bir veli 1 yıl önce Şikayet Et
  Sinif tekrari olsun bence
  Cevapla
 • hellal 1 yıl önce Şikayet Et
  lgs den sonra okul olması iyi bence çocuklar eksiklerini tamamen kapatır .
  Cevapla
 • Semanur 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten Cook dogru
  Cevapla
 • Semanur 1 yıl önce Şikayet Et
  Gerçekten Cook dogru
  Cevapla
 • Destan 1 yıl önce Şikayet Et
  YÜZDE BİR MİLYON AÇILSIn
  Cevapla
 • İrem 1 yıl önce Şikayet Et
  Okullar açılsın artık! böyle Uzaktan eğitimle olmuyor. Hem çocukları okulda tutmanın ne anlamı var ki dersi dinlemedikeri
  Cevapla
 • 8. Sınıf 1 yıl önce Şikayet Et
  Lgs 06.06.2021 tarihinde gerçekleştirilecek. Okullar ise 02.07.2021 tarihinde kapanacak. Lgs'den sonra ders yapmanın ne anlamı var?
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Akşener'in gizli planı masayı dağıtabilir! Bu kulis bilgisi gündemi kavuracak
İsveç'ten iki ayaklı Türkiye planı (1 Şubat 2023 Günün Önemli Gelişmeleri)