Thodex soruşturmasında kritik gelişme!

On binlerce kişiyi mağdur edip yurt dışına kaçan Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer'in personellerinden biri olan Rana Azap için savcılığın istediği tutuklama talebi reddedildi.

Thodex soruşturmasında kritik gelişme!
Thodex soruşturmasında kritik gelişme!
GİRİŞ 24.05.2021 15:08 GÜNCELLEME 24.05.2021 15:08
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Thodex soruşturması kapsamında tutuklama talebiyle sevk edilen şüpheli Rana Azap'ın (27) adli kontrolle serbest bırakılmasına itiraz eden savcılığın talebini değerlendiren hakimlik, tutuklama talebini reddetti.

Anadolu 4. Sulh Ceza Hakimliği, Thodex soruşturmasını yürüten Cumhuriyet savcısının şirketin finans departmanında çalışan Rana Azap'ın hakkındaki tutuklamaya yönelik yakalama emri düzenlenmesi yönündeki itirazını değerlendirdi.

Hakimlik, şirketin şüpheli Rana Azap'ı adli kontrolle serbest bırakan Anadolu 3. Sulh Ceza Hakimliği'nin kararında düzeltilecek bir husus bulunmadığına kanaat getirerek, savcının itirazını reddetti.

NE OLMUŞTU

Thodex soruşturması kapsamında şirketin finans departmanında çalışan şüpheli Rana Azap, 19 Mayıs günü "Bilişim sistemleri banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık" ve "Suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma" suçlarından tutuklanma talebiyle sulh ceza hakimliğine sevk edilmişti.

Hakimlik tutuklanma talebiyle sevk edilen şüpheli Azap'ın üzerine atılı suçu işlediğine dair kuvvetli şüphe olmuşsa da suç vasfının ve delil durumunun şüpheli lehine değişme ihtimalini göz önüne alarak tutuklama talebinin reddine karar vermişti. Hakimlik, şüpheli Azap'ın yurt dışına çıkmamak ve imza şeklindeki adli kontrol tedbiriyle serbest bırakılmasına karar vermişti.

Savcılık, 20 Mayıs günü şüphelinin serbest bırakılmasına itiraz etmişti.

ETİKETLER
Faruk Fatih Özer
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Yakub 6 ay önce Şikayet Et
    Dolar euro sterlin kapitalistlerinin, emperyalistlerinin bu işin arkasında olduğunu düşünüyorum. Eğer olmasın bıyığımı keserim. Canilerin hırsızlığı darbe almaya başlayınca sanal , hayali kripto, bitcoin vs bilmem ne sahtekarlık ile vurgun vurgun vurgun. Çünkü sanal hayali paraların merkezleri nerdeyse pisliğin merkezi orasıdır. İlk başta bilinçli birileri zengin edilir sonra herkese tokat vurulur. Iki ülke savaşır sonra Ingliz devreye girer hazıra konar misali.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu'dan HDP'lilere: Teröristlerin gözünü oyduk, siz de hesap vereceksiniz
'Konuşanlar' programında tepki çeken sözler! RTÜK harekete geçti