Bakan Soylu'dan son dakika uyarısı: Talimatım budur!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Meclis Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Komisyonu'nda yaptığı açıklamada "112, 156'yı aradığında bir savsaklama varsa hesabını sorarım, arkadaşlarım da sorar" ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu'dan son dakika uyarısı: Talimatım budur!
Bakan Soylu'dan son dakika uyarısı: Talimatım budur!
GİRİŞ 27.05.2021 13:42 GÜNCELLEME 27.05.2021 14:58
Bu Habere 34 Yorum Yapılmış

Meclis Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Komisyonu AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı. Komisyona İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılarak sunum yaptı.

İşte Bakan Soylu'nun açıklaması:

Bir kadın gidecek, polise 'Ben sıkıntıdayım, yardım et' diyecek, polis ona 'Git müracaat et' dedikten sonra görevden alınmayla karşı karşıyadır. Talimatım budur. Ona yardımcı olacak, aile için şiddetle mücadeleye yönelik birime götürecek, teslim edecek yardımcı olacak. Aklı da orada kalacak. 112, 156'yı aradığında bir savsaklama varsa hesabını sorarım, arkadaşlarım da sorar.

YAZDIR
YORUMLAR 34
 • Rıfat 3 ay önce Şikayet Et
  Kur'an-ı Kerim'deki aile kanunlarını uygulayın.Kafanızdan kanun uydurmayın.Sizin uydurduğunuz kanunlar,kadınları öldürtüyor,erkekleri cezaevine göndertiyor,yuvaları dağıtıyor.Sınıfta başkan var,okulda müdür,köyde muhtar.Ailede erkek reistir.Siz kadını reis yapmaya çalışırsanız,ortalık karışır.
  Cevapla
 • Paşa 3 ay önce Şikayet Et
  Helal olsun çok doğru
  Cevapla
 • erkan 3 ay önce Şikayet Et
  siz böyle dedikce suistimal iyice artıyor.Ne iffet ,ne namus ,ne ahlak kalıyor.bu yüzden bircok dürüst ,düzgün erkek magdur oluyor hele birde cocuk varsa onlarda perişan.kadın erkek eşitliği nerede kalıyor.
  Cevapla
 • Hasan 3 ay önce Şikayet Et
  Kadın katilleri tecavüzcüler hadım edilsin yani kökünden kesilsin
  Cevapla
 • Adam 3 ay önce Şikayet Et
  Yav trabzon dan böyle adam nasıl çıkmış. İlginç!
  Cevapla
 • adem 3 ay önce Şikayet Et
  Al işte. Keşke sizin oradan da bir tane adam çıksaydı. Ama görünen hiç çıkmamış.
  Cevapla
 • Tarık 3 ay önce Şikayet Et
  Öyle kadınlar var ki kocasını evden delilsiz sadece beyana dayalı uzaklaştırır eve sevgilisini alır. Kadına limitsiz sorgusuz destek yuvayı yıkıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İzmir'deki deprem konutları yıl dönümünde teslim edilecek
Yunanistan'dan hapishane gibi mülteci kampı