İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nden Cumhur İttifakı'na yeni anayasa için destek

CHP'den istifa eden Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi, Cumhur İttifakı'nın üzerinde çalıştığı yeni anayasaya destek verdi.

İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nden Cumhur İttifakı'na yeni anayasa için destek
İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nden Cumhur İttifakı'na yeni anayasa için destek
GİRİŞ 01.06.2021 21:19 GÜNCELLEME 01.06.2021 21:21
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan parti sözcüsü Gaye Usluer, "Yeni anayasa metnine Türkiye'nin acilen ihtiyacı var. Yaşamın tüm alanlarına nüfuz eden yeni anayasa metni olmak zorunda" ifadelerini kullandı.

Memleket Partisi Sözcüsü Gaye Usluer, 18 Eylül 2021'de partilerinin ilk kurultayını yapacaklarını bildirdi. Memleket Partisi Merkez Yönetim Kurulu (MYK), Genel Başkan Muharrem İnce başkanlığında toplandı. Toplantının ardından açıklama yapan Parti Sözcüsü Usluer, daha önce 41 ilde il başkanlarının yetkilendirildiğini, toplantıda bu illerin yönetim kurulu üyelerinin atamasını gerçekleştirdiklerini belirtti.

İLK KURULTAY 18 EYLÜL'DE

İlçe örgütlenmelerinin devam ettiğini ifade eden Usluer, "18 Eylül 2021'de ilk kurultayımızı yapacağız" dedi. Usluer, 5 Haziran'da da İzmir il binasının açılışını gerçekleştireceklerini söyledi.

"TÜRKİYE'NİN ACİLEN İHTİYACI VAR"

Cumhur İttifakı'nın erken seçime gitmeyeceğini, bu süreçte yeni bir anayasanın yapılması gerektiğini dile getiren Usluer, "Dayatmacı değil geniş toplumsal mutabakatla hazırlanmış yeni anayasa metnine Türkiye'nin acilen ihtiyacı var. Yeni anayasa metni, sadece seçim sistemiyle oynayan değil, Siyasi Partiler Yasası'nı demokratikleştiren bir anayasa metni olmak zorunda. Sadece sandığa indirgenmiş bir demokrasi değil, yaşamın tüm alanlarına nüfuz eden yeni anayasa metni olmak zorunda" değerlendirmesinde bulundu. Muharrem İnce'nin kurduğu Memleket Partisi'nden Cumhur İttifakı'na yeni anayasa için destek

"ÖZGÜRLÜK TEMELİ OLAN BİR ANAYASAYA VAR MISINIZ?

"Siyaset kurumuna seslendiklerini ifade eden Usluer, "Ortak aklı kullanarak, iyiyi hedefleyerek toplumsal mutabakatı örgütlemeye, kardeşlik, barış, dayanışma, özgürlük temelli bir anayasa hazırlamaya amasız ve fakatsız Türkiye'ye, memleketimize tam demokrasiyi getirmeye var mısınız?" sorusunu yöneltti.

ETİKETLER
cumhur ittifakı
YAZDIR
YORUMLAR 29
 • Fehmi 4 ay önce Şikayet Et
  Bence bilgisi becerisi olan her siyasi parti Yeni Anayasa kanununa katkı verecek. destekleyecek ve kendileri de hazırlık yapacak. katkıda bulunmayanlar bilgi ve beceriden uzak olanlar olacak.
  Cevapla
 • Murat 4 ay önce Şikayet Et
  Muharem ince kotunun iyisi ondan iyi muhalefet partisi olur devlet yonetmek herkesin harci degil muharem beyin daha cok pismesi lazim
  Cevapla
 • Ege 4 ay önce Şikayet Et
  yemezler bizden 1 oy alamassın sen de projesin
  Cevapla
 • salih 4 ay önce Şikayet Et
  Gel bakalım Muharrem
  Cevapla
 • Şakirr 4 ay önce Şikayet Et
  Bunlar CHP'nin teknesinde yoğurulmuş iflah olmaz güvenilmez 2+2=4
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
RTÜK köpek öldürülen ve kadına şiddet sahnelerini affetmedi
Baykar, ilk deneme uçuşlarının yapıldığı köyün sakinlerine İHA maketi hediye etti