Bostancı Sahili’nde deniz salyası yoğunluğu su altı kamerasıyla görüntülendi

Bostancı Sahili'nde denizin dibini ve yüzeyini kaplayan deniz salyası, su altı kamerasıyla ve drone ile görüntülendi.

GİRİŞ 03.06.2021 22:52 GÜNCELLEME 03.06.2021 22:55
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Özellikle son aylarda Marmara Denizi ve çevresinde oluşan deniz salyası yoğunlaşmaya devam ediyor. İstanbul sahillerinde yoğunluğunu artıran deniz salyası, yoğun koku ve çevre kirliliğine neden oldu. Marmara Denizi'nde sıklıkla görülen ve deniz salyası olarak bilinen müsilaj, deniz canlılarına zarar verirken balıkçıların da ağlarına yapışarak zorluk yaşatıyor. Deniz salyasının yoğun olduğu alanlardan Bostancı Sahili’ndeki son durum, su altı kamerası ve drone ile görüntülendi.

“İnsanlar artık deniz salyasını görmek istemiyor”

Esnaf Ali Aydın müşterilerin durumdan rahatsız olduğunu vurgulayarak, “İnsanlar önceden burada zevkle otururdu. Şu an ise deniz salyaları nedeniyle kimse buraya gelerek vakit geçirmek dahi istemiyor. Buralar çok kötü oldu. Temizlenmesi gerekiyor. Deniz resmen devir daim yapmıyor. Sadece müşteriler değil, balıkçılar da bu durumdan şikayetçi. Çünkü insanlar balık almaktan da çekiniyor” diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Aydın 7 ay önce Şikayet Et
  Tabiat İnsan karşısında aciz durumda. İntihar ediyor
  Cevapla
 • ishak 7 ay önce Şikayet Et
  İstanbul salya sümük ağlamaya başladı
  Cevapla
 • Mert 7 ay önce Şikayet Et
  Her şey güzel olacak
  Cevapla
 • Sülfür Planktonu 7 ay önce Şikayet Et
  Kötü kokulu hemen her şey sülfür içerir. Sülfür Planktonu onlar. İlk canlılar sülfür tüketip oksijen üretirlerdi. Oksijen çok zehirli olduğu için bunlara dünyadan büyük oranda silindiler oksijeni milyarlarca yıl arttıtdıkları için. Ama oksijeni az olan yerlerde tekrar çoğalabilirler. Haliç ve çevresine oksijen ve açık denizden su basarak kötü kokular ve bunlar giderilmişti. O işlem durdurulunca bir de üstüne atık miktarı artıp oksijen miktarı azalınca geri geldiler. Oksijen kıyılarda kuytularda dalgasız denizde az olur. Doğru oranda hidrojen peroksit ile hızla öldürülebilirsiniz bunları ama suyun oksijen miktarı ve atıklar kuytularda denetlenmezse geri gelirler.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Fazıl Say bile 15 dakika dayanamadı! Kılıçdaroğlu isyanı
KARA Atmaca devreye giriyor: Yunanistan için artık imkansız