Meteoroloji gün verip açık açık uyardı: Çok kuvvetli geliyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğüne göre, haziran ayının ilk günlerinde sıcaklıklar kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin altına inecek. Önümüzdeki günlerde Edirne'den yurda giriş yapacak olan kuvvetli yağışlar, yurdu etkisi altına alacak.

Meteoroloji gün verip açık açık uyardı: Çok kuvvetli geliyor
Meteoroloji gün verip açık açık uyardı: Çok kuvvetli geliyor
GİRİŞ 04.06.2021 11:16 GÜNCELLEME 04.06.2021 11:16

Meteoroloji'nin yayımlandığı hava raporuna göre, bugün (4 Haziran Cuma) yağışlar Karadeniz kıyılarını etkisi altına almayı sürdürecek. Marmara Bölgesi'nde ise kapalı bir hava hakim olacak. Akdeniz ve Ege'de ise güneş yüzünü gösterecek.

METEOROLOJİ 4 - 10 HAZİRAN 2021 RAPORUNU AÇIKLADI 

Hava sıcaklıklarının hafta sonunda kuzey ve iç kesimlerde biraz artacağı, kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Cumartesi günü ülke genelinde sıcaklıkların 2 ile 4 derece yükselmesi bekleniyor. Karadeniz'de yağışlar sürerken, Marmara'da güneş yeniden açacak. Öte yandan Batman, Siirt, Bitlis ve Şırnak'ta şiddetli rüzgar bekleniyor.

Pazar günü ülke genelinde sıcaklıklar yükselecek. Ardahan ve Kars çevresinde gök gürültülü sağanak yağış öngörülüyor. Yurdun geri kalanında ise az bulutlu ve parçalı bulutlu bir hava hakim.

Meteoroloji'nin yayınladığı haftalık hava durumu haritası ise böyle yansıdı.

MARMARA'DAN GİRİŞ YAPACAK 

Pazartesi günü yurt genelinde az bulutlu bir hava hakimken yağışlar Edirne ve Kırklareli'den yurda tekrar giriş yapacak.

KRİTİK GÜN SALI 

Salı günü kuvvetli gök gürültülü sağanak yağmurlu hava tüm Marmara'yı etkisi altına alacak. Ege, İç Anadolu, Batı Karadeniz kuvvetli yağışların etkisi altında olacak.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Erdoğan'ın S-400 resti sonrası Biden'dan tek cümlelik açıklama
CHP'li Başkan'dan skandal sözler: Erdoğan'a katil dedi!