Gölde bulduğu yavru yunus balığını 200 metre koşarak denize bıraktı

Sakarya’nın Karasu ilçesinde Küçükboğaz Gölü kenarında bulunan bir restoran işletmecisi Hüseyin ve İsmail Şentürk kardeşler, gündüz saatlerinde personellerinin uyarısı ile gölde buldukları yavru yunus balığını kurtardı.

GİRİŞ 11.06.2021 20:15 GÜNCELLEME 11.06.2021 20:39
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Olay, Karasu ilçesi Aziziye Mahallesi Küçükboğaz Gölü kenarında bulunan bir restoranda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; işletmenin personeli, gölde yavru bir yunus balığı gördü ve durumu hemen işletme sahipleri Hüseyin ve İsmail Şentürk’e bildirdi. Haber verilmesi üzerine işletme sahibi İsmail Şentürk, tereddüt etmeden kıyafetleriyle göle girdi ve yavru yunus balığını bulunduğu yerden çıkararak işletmesinin havuzuna koydu. Şentürk, burada kısa bir süre beklettikten sonra uzunluğu 50 santimetreyi bulan yavru yunus balığını yaklaşık 200 metre mesafede bulunan Karadeniz’e doğru hızla koşarak balığı denize bıraktı ve ölmesini engelledi.

Yavru yunusu deniz ile buluşturdu

Olayı aktaran restoran işletme sahibi Hüseyin Şentürk, “Bizler restoranımızda müşterilerimize hizmet etmeye devam ederken arkadaşlarımız koşarak geldi. Gölde yunus balığı olduğunu söylediler. Tabii bizde de bir heyecan ve merak oluştu. Koşarak geldik. Gerçekten de yunus balığı vardı. Karaya vurmuş, sersemlemişti. Kardeşim, düşünmeden hemen göle girdi. Yunus balığını aldı, denize getirdi. Bu şekilde yunus balığını denizle buluşturduk” dedi.

İsmail Şentürk ise, “Denizin açık olduğu bölgeden göle giriyor. Sazlıkların oradan kendine çıkacak bir yer arıyordu. Buraya bizim iskeleye doğru geldi. Biz de buradan merdiveni aşağına indirdik. Ardından göle indim, aldım. Zaten yunus oksijensiz kalmıştı. Hemen kendi havuzumuza attım. On saniye kadar beklettim. Hemen aldım ve 200-250 metre uzaklıktaki denize koşa koşa götürdüm ve bıraktım. Hayvan hemen kendine gelemedi. On dakika kadar da tuzlu suda müdahale ettik. Sonrasında hayvan kendine geldi ve öz yurduna gitmiş oldu” diye konuştu.

ETİKETLER
Sakarya
YAZDIR
YORUMLAR 15
 • A.R.O. 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah razı olsun. Kıyamete kadar o yunus ve çocukları size sevap yazacak inşaallah.
  Cevapla
 • m.kösoğlu 1 hafta önce Şikayet Et
  ALLAH razı olsun. ancak YUNUS a balık demeyin. YUNUS insandan sonraki ikinci ZEKİ ve memeli canlıdır. yani hayvan değildir.
  Cevapla
 • zırto 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah razı olsun iyki görmüşler
  Cevapla
 • oclk 1 hafta önce Şikayet Et
  Allah ac razı olsun Allah ım beş vakit namaz nasip eylesin inşallah
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  Böylesi bilinçi insanlarımızda var helal olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
ABD’de çöken 12 katlı binada yaklaşık 100 kişiden haber alınamıyor
Askerlerle ilgili yeni düzenleme Meclis'te kabul edildi