Selimiye Camii üzerindeki görüntü, görenleri şaşırttı

Edirne'deki Selimiye Camii üzerinde martıların görsel şöleni drone ile görüntülendi. Işığın yansımasıyla oluşan görüntü, camiyi ziyaret edenler tarafından cep telefonuyla kayıt altına alındı.

GİRİŞ 13.06.2021 06:45 GÜNCELLEME 13.06.2021 06:45
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Mimar Sinan eseri tarihi Edirne Selimiye Camii üzerinde uçuşan martılar, drone ile görüntülendi.

Martıların minareler çevresinde oluşturduğu görsel şölen, görenleri kendisine hayran bıraktı.

Selimiye Camii, yeni normalleşme süreci kapsamında binlerce yerli ve yabancı turistin akınına uğruyor.

Ankara'dan Edirne'ye gelen vatandaşlardan Kamil Uygun, Selimiye Camisi üzerinde uçuşan martıların oluşturduğu görsel şölene hayran kaldığını belirtti.

Uygun, "Evet bizde ilk defa gördük, böyle bir camide, böyle bir olay harika şüphesiz Rabbimizi zikrediyorlar. Yani onlarda bir canlı, onlarda nefes alıyor. Bizde bu düşünceye sahip olarak, bu kuşların tavaf etmesini izledik. Camii tarihi olan ecdadımızın emanetidir. Bu cami burada bulunduğu için gönül buraya hep gelmek istiyor. Burası İstanbul gibi, Diyarbakır herhangi bir cami ama buranın bir ruhanisi var. Bende bir vatandaş olarak hani buraya gelip, burada bir vakit namaza katılmak, biraz önce dediğimiz gibi kuşların cami üzerinde tavaf etmesi mükemmel bir şeydir. Bir daha ömrümüz boyunca gelir miyiz, gelemez miyiz, bilmiyorum ama biz bu kuşları bu şekilde görünce çok mutlu olduk" ifadelerini kullandı.

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 1
  • zafer gülten 1 yıl önce Şikayet Et
    yalnız bakalım camiyi tavaf mı ediyorlar,yoksa Allah a insanlar bize dünya üzerinde yaşayacak yer bırakmadı,denizlerimizi mahvettiler,çöp yığınlarından beslenmek zorunda kaldık diye biz insanları mı şikayet ediyorlar.hayvanların resimlerini çekmeyi biliyor,bakıp eğleniyorsunuzda ,açtırlar susuzdurlar diye bir kenara biraz su ve yiyecek koymayı akıl ediyormusunuz.güzelim hayvanları çöplüklerde,lağım sularının aktığı dere yataklarında yaşamaya mahküm ettik.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Biden'ın sözleri dünyada gündem! Beyaz Saray'dan nükleer silah açıklaması
Erdoğan: Anastasiadis benimle görüşmek için araya birilerini soktu